У Чорному морі збудують першу плавучу вітрову електростанцію

Екологія Новини ТЕК
У Чорному морі збудують першу плавучу вітрову електростанцію

Чорне море має потенціал плавучої морської енергії на 166 ГВт У Чорному морі в Болгарії 16 європейських компаній запустили проєкт Black sea FLoating Offshore Wind (BLOW), в рамках якого побудують плавучу вітрову турбіну. ВЕС матиме потужність 5 МВт і буде підключена до газової платформи компанії Petroceltic, повідомляє Offshore Wind.

Зазначається, що вартість проєкту сягатиме €21 мільйон, з яких €15 мільйонів – грант від ЄС. Вітротурбіну мають запустити до 31 грудня 2027 року.

В матеріалі розповіли, що ВЕС розробить французька компанія Eolink до 2025 року. А побудує її румунська офшорна компанія GSP offshore на верфі в Констанці (Румунія).

Автори зазначили, що ВЕС матиме вигляд піраміди на 4 тонких плечах, що зробить конструкцію більш легкою. Такий дизайн також забезпечить кращий розподіл навантаження, зменшуючи витрати на встановлення та обслуговування.

Вона буде встановлена ​​на плаваючому фундаменті та оснащена більшим ротором, щоб генерувати більше енергії в умовах слабкого вітру.

"Мета цього конкретного проєкту полягає в тому, щоб продемонструвати конкурентоспроможність плавучих офшорних вітряних установок у районах із слабким вітром із застосуванням ротора великого діаметра", – сказав генеральний директор і засновник Eolink Марк Гюйо.

Зазначається, що Eolink вже реалізує подібний проєкт у Франції.

В матеріалі підкреслили, що проєкт BLOW спрямований на прискорення енергетичного переходу в регіоні, сприяння прийняттю суспільством і розвитку транскордонної політики.

"Звіт Світового банку за 2021 рік свідчить про наявність величезного технічного потенціалу в Південно-Східній Європі з приголомшливими 166 ГВт плавучої морської енергії лише в Чорному морі, що в п’ять разів перевищує споживання електроенергії Болгарією та Румунією. За допомогою цього проєкту ми сподіваємось прискорити розвиток офшорної енергетики в регіоні, де вже реалізуються офшорні вітроелектростанції з фіксованим дном у Румунії", — сказав Ален Моррі, головний комерційний директор Eolink.

Нагадаємо, Данія побудує два нових енергетичних острови у Північному та Балтійському морях, які зможуть забезпечити енергією вітру, а в майбутньому і “зеленим” воднем, декілька країн. Цей проєкт створить абсолютно новий тип енергосистеми.

Новини

31 Березня 2023

Метінвест закінчив 2022 рік зі збитком у 2,2 млрд дол

Україна отримала пільговий канадський кредит на 1,8 млрд дол

НКРЕКП підвищила "зелені" тарифи на другий квартал

Україна зменшила імпорт електроенергії у березні на 95%

Австралійська Pilbara Minerals інвестує у літієві проекти

ЮАР запровадила мито на китайський прокат з покриттям

Паливо на АЗС продовжує дешевшати

ЄС поки не змінюватиме стелю цін на російську нафту

Ціни на руду взяли позначку у 130 дол/тонну

Програму доступних кредитів розширять на переробні підприємства

Японія заборонила експорт сталі та алюмінію до РФ

Україна отримала від Німеччини 420 тонн енергообладнання

В Україні планується підвищення цін на бензин та дизпаливо

Для повернення до довоєнної якості життя може знадобитися 5-7 років - Свириденко

Уряд спростив процедуру ввезення низки товарів подвійного призначення

30 Березня 2023

Китай збільшив квоти на видобуток металів

ВСІ НОВИНИ ⇢