Fitch знизило рейтинг Укрзалізниці

Економіка Новини Транспорт
Fitch знизило рейтинг Укрзалізниці

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті АТ "Укрзалізниця" (УЗ) з "C" до "Обмежений дефолт" (RD) після домовленості з власниками двох випусків єврооблігацій погашенням у 2024 та 2026 роках про відстрочку виплат за ними на 24 місяці, оскільки агентство класифікувало операцію як обмін проблемних боргів (DDE).

Водночас після її завершення Fitch підвищило довгостроковий рейтинг до "СС", а кредитоспроможність до "СС" ґрунтуючись на оцінці профілю УЗ після реструктуризації, який, як і раніше, "характеризується високим рівнем кредитного ризику" на тлі очікуваних збитків від операційної діяльності та негативного грошового потоку, сказано у повідомленні агентства в понеділок.

Повідомляється, що непогашений борг УЗ на кінець 2022 року становив 39,5 млрд грн проти 33,5 млрд грн у 2021 році, з них на єврооблігації припадало 82,8% боргу, а на борг в інвалюті – 94,3%. В результаті реструктуризації облігацій компанія отримала відстрочку у 2023-2025 рр.: на цей період припадає лише 4% від загальної суми боргу. Основні виплати тепер припадають на 2026 рік - 58% від поточного загального боргу (переважно євробонди на $595 млн) і після 2027 року - 32% (переважно євробонди на $300 млн у 2028 році).

"Відстрочка виплати купона по LPN дала компанії деякий простір для спокійної роботи. Однак потреби в операційних капіталовкладеннях, що зростають, вплинуть на ліквідність компанії у 2023 році", - зазначило Fitch.

За його оцінками, на тлі негативних очікувань УЗ щодо грошових надходжень від операційної діяльності у 2023 році компанія потребує фінансування, яке може надійти у розмірі EUR400 млн, з яких EUR199 млн – за рахунок вже існуючих кредитних ліній з ЄБРР та ЄІБ, а $200 млн – у процесі прийняття.

На фінансовий стан УЗ впливає можливість бюджету компенсувати компанії витрати на перевезення пасажирів, які субсидуються за рахунок прибутку від вантажних перевезень. 2022 року на ці цілі було виділено 10 млрд грн. У 2023 році УЗ очікує на виплату близько 27 млрд грн для фінансування 54% від загального обсягу запланованих інвестицій, сказано в повідомленні Fitch.

"Держава підтримує УЗ, але її можливості надати підтримку компанії обмежені вторгненням Росії, що триває", - зазначило агентство.

Fitch класифікує УЗ як компанію, пов'язану із сувереном та пов'язує її рейтинги із суверенними рейтингами.

До факторів, які також матимуть серйозний вплив на фінансовий стан УЗ, Fitch відносить вартість палива та електроенергії у 2023, ціни на природний газ, ремонт та обслуговування рухомого складу, збитки від курсової різниці. При цьому структура витрат компанії, за оцінкою Fitch, залишається стабільною (за винятком, зокрема, валютних ризиків). Переважні статті витрат – витрати на персонал (у середньому близько 65% операційних витрат у першому півріччі 2022 року проти 61% у 2017-2021 рр.) та технічне обслуговування на товари та послуги.

Новини

20 Березня 2023

Eurofer підтримує підсилення санкцій проти російської метпродукції

МВФ змінив правила для затвердження кредитної програми для України

Через ремонти можливі відключення електрики у двох областях

Nucor очікує на збільшення поставок у першому кварталі

Релоковані підприємства отримають гранти від Данії

17 Березня 2023

США готують новий пакет військової допомоги для України

Китай може оскаржити вуглецеве мито у міжнародних торгівельних судах

Німецька промисловість скоротила викиди парникових газів на 10%

Україна збільшила експорт залізної руди

У Китаї збільшилася виплавка сталі

В Україні скорочуються обсяги заготівлі металобрухту - Уавтормет

У лютому виробництво сталі у В'єтнамі скоротилося на 8,9%

Укроборонпром відновлюватиме пошкоджену закордонну техніку

Китай зняв заборону на імпорт австралійського вугілля

Металургійним заводам загрожує зупинка через нестачу сировини - Каленков

Україна готує угоди про митний безвіз із ОАЕ та вільну торгівлю з Японією та Австралією, – Мінекономіки 

ВСІ НОВИНИ ⇢