Україна може почати продавати “зелену” енергію в Європу

Екологія Новини
Україна може почати продавати “зелену” енергію в Європу

У разі швидкого ухвалення законопроєкту “Гарпок” міг би розпочати експорт протягом кількох місяців Державне підприємство “Гарантований покупець” розробило пропозиції змін до закону про ринок електроенергії, що дозволить експортувати “зелену” електроенергію до ЄС. Про це розповів керівник “Гарпоку” Артем Некрасов, підкресливши, що пропозиції змін до закону “Про ринок електричної енергії” вже подали до комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Практично весь лютий ми активно працювали разом з енергокомітетом, Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), і НЕК “Укренерго”, – сказав він. Некрасов додав, що фінальну версію пропозицій вже узгодили з регулятором та “Укренерго”.

Очікується, що незабаром ці зміни буде внесено на розгляд і ухвалено в парламенті. У разі швидкого ухвалення законопроєкту “Гарпок” міг би розпочати експорт протягом кількох місяців.

“Підготовку вторинної нормативної бази вже також розпочато, але всі чекають на остаточну редакцію закону. Ми сподіваємося, що енергокомітет, НКРЕКП та уряд докладуть максимальних зусиль, щоб якнайшвидше дозволити нам експортувати “зелену” електроенергію до ЄС. Адже це реальний шанс допомогти нашій країні у такі скрутні часи”, – підкреслив Некрасов.

Він зазначив, що це питання особливо актуальне влітку, коли енергії стає більше. Її експорт – це також одна з можливостей уникнути небалансів і тим самим знизити навантаження на тариф “Укренерго”.

Адже у період з березня по вересень збільшуватиметься генерація “зеленої” електроенергії. “Укренерго” доведеться обмежувати її виробництво через надлишок та сплачувати за це компенсації.

Некрасов наголосив, що наприкінці 2022 року Міністерство енергетики розробило кілька законопроєктів щодо підтримки сектора ВДЕ, зокрема “Про гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії”.

Керівник “Гарпоку” пояснив, що надання права підприємству експортувати “зелену” електроенергію, поєднане з запуском гарантій походження, дозволить: вийти компанії з товаром, який має попит на європейських ринках; зняти навантаження з “Укренерго”, що компенсує ВДЕ-генерації розмір “зеленого” тарифу та обмежує її виробництво в разі профіциту.

“Ми ставимо питання не про збільшення прибутків, а про можливість реалізації електроенергії в обсягах, які завжди в цей період обмежувалися, на тих ринках, де на неї є попит”, – наголосив він.

Некрасов також зазначив, що експорт енергії у 2022 році у період липня-жовтня 2022 року дав змогу залучити для покриття спецобов’язків із підтримки тарифів для населення додаткові 2,8 мільярда гривень.

Нагадаємо, державне підприємство “Гарантований покупець” зацікавлене в експорті електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел енергії, та працює над змінами до законодавства, які дозволили б йому таку діяльність.

Новини

23 Травня 2024

Світове виробництво DRI у квітні скоротилось на 2,6%

Держава планує підвищити окремі податки для наповнення бюджету

Спікер ВР поки що скептично ставиться щодо економічного бронювання від мобілізації

Виробництво сталі в Італії скоротилось на 10,6% 

Видобуток залізної руди в Китаї зріс на 14%

Anglo American відхилила третю пропозицію про поглинання від BHP

Вартість відбудови в Україні складає понад $480 млд

Рада директорів US Steel висловилась за продаж компанії японській Nippon Steel

Залізна руда подорожчала до максимуму за три місяці

Recycling Solutions у 2023 році майже наполовину збільшила постачання гранульованого шлаку до ЄС

Запоріжсталь завершив капремонт домни №2,

Зелена енергетика рятує українців від відключень електрики вдень

У минулому році VESCO сплатила до бюджету понад 155 млн грн

Інвестиції в енергетику прискорить страхування від воєнних ризиків та вирішення боргової кризи – експерт

Україна збільшить обсяги експорту через порти Балтії

Бізнес закликає владу дозволити самостійно визначати критично важливих співробітників 

ВСІ НОВИНИ ⇢