Минулого року промисловість скоротила споживання електроенергії на 45%

Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини ТЕК
Минулого року промисловість скоротила споживання електроенергії на 45%

Українська промисловість у 2022 році скоротила споживання електроенергії на 45%. Про це повідомила екс-міністр енергетики Ольга Буславець на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Зокрема металургійна промисловість скоротила споживання електроенергії на 52%, відзначила вона. "Причин багато: втрата металургійного гіганта в Маріуполі, поламані логістичні ланцюги збуту продукції, з жовтня постійне обмеження постачання електроенергії", - пише О.Буславець.

В той же час хімічна та нафтохімічна промисловість скоротили споживання на 60%, виробництво будівельних матеріалів на 47%, машинобудування на 38%, харчова та переробна промисловість на 24%, паливна на 24%.

Крім того на третину менше спожили транспорт, будівництво і комунально-побутові споживачі. Сільгосп споживачі використали електроенергії на чверть менше.

"У 2022 році частка споживання населенням досягла рекордних 38% від всієї спожитої електроенергії, а у 2021 було 31%. Звичайно, у фізичних кВтгодинах домогосподарства використали на 16% менше. Але на тлі колосального економічного спаду, значного падіння виробництва тощо, населення є на сьогодні найбільшим споживачем", - пише О.Буславець.

Через російське вторгнення, тимчасову окупацію певних територій та ракетні атаки Україна втратила близько 10 ГВт потужностей різних видів генерації, 6 ГВт з яких – Запорізька АЕС. Крім того, на сьогодні близько чверті встановленої потужності відновлювальних джерел енергії розташовані на окупованих територіях, зокрема 75% вітроелектростанцій та до 15% об’єктів сонячної енергетики.

Загальне виробництво електроенергії в Україні за 2022 рік скоротилося на 27,5% в порівнянні з 2021 роком. Виробництво е/е на АЕС впало на 28%, на ТЕС – на 35%, на ТЕЦ – на 32%, а генерація відновлюваними джерелами енергії знизилася на 36%. При цьому ГЕС збільшили своє виробництво на 6,5%, а ГАЕС відпрацювали на рівні 2021 року.

Новини

24 Березня 2023

Українці менш песимістично оцінюють економічну ситуацію в країні

Автогаз на АЗС подешевшав до 22 грн за літр

Металургійна галузь відновиться лише після деблокади портів

Виплавка сталі у Китаї зросла на 4,7%

Українська енергетика отримала допомогу від 30 країн

Португалія допоможе Україні запустити систему торгівлі квотами на викиди

Кубраков назвав пріоритетні напрями відновлення України

Сентравіс експортувала на 126 млн євро своєї продукції

ІНГЗК проводить роботи з підвищення надійності обладнання

Переможця аукціону з продажу Білгород-Дністровського порту перевіряють правоохоронці- ФДМУ

Україна отримає від EMSA обладнання для ліквідації забруднень у портах

АМКР завершив 2022 рік з великими збитками

Українська енергосистема працює з резервом потужності

Суд арештував акції Дніпроспецсталі, які належали дружині Медведчука

Бразилія не вводитиме мито на прокат з Китаю

Alcoa назавжди закриває свій алюмінієвий завод у США

ВСІ НОВИНИ ⇢