Попит на викопне паливо в Євросоюзі цьогоріч може впасти на 20%

Екологія Новини ТЕК
Попит на викопне паливо в Євросоюзі цьогоріч може впасти на 20%

Попит на викопне паливо в Євросоюзі цього року може впасти на 20%, що вдвічі перевищить попередній рекорд у 2020 році. Про це йдеться у прогнозі аналітиків Ember, пише "Економічна правда".

Торік внаслідок вторгнення Росії в Україну ЄС скоротив попит на енергоносії, зокрема на викопний газ та зберіг курс на відмові від вугілля. 

Водночас перехід на відновлювані джерела енергії прискорився - вітер і сонце виробили 22% електроенергії в ЄС.

Крім російської агресії проти України збільшенню частки енергії від ВДЕ сприяли найбільша за останні 500 років посуха в Європі, через що зменшилась генерація на гідроелектростанціях до найнижчих рівнів з щонайменше 2000 року. А також зменшення потужності атомної енергетики в ЄС на 16% через збої у Франції та виведення з експлуатації атомних потужностей в Німеччині. 

"Але це все разом з російською агресією не перекреслило планів Європи щодо переходу на зелені джерела енергії, а навпаки, прискорило їх. Ми прогнозуємо, що цього року ці тенденції посиляться", - розповів керівник відділу аналітики даних дослідницького центру Ember  каже Дейв Джонс.

За словами дослідників цього року обсяги генерації на об’єктах гідроенергетики суттєво зростуть, численні зупинені французькі атомні блоки почнуть працювати після ремонтів, а  розгортання вітрової та сонячної енергетики прискориться. 

Але тренд на зниження попиту на електроенергію, ймовірно, продовжиться протягом найближчих місяців. 

"У 2023 році Європа стане свідком величезного падіння споживання викопного палива —  вугілля та особливо газу", - йдеться в матеріалі.

Для України ж важливо почати масштабно розгортати децентралізовані відновлювані джерела енергії в той час, коли близько 40% енергетичної інфраструктури пошкоджено російськими ракетними атаками. KSE оцінює прямі втрати в секторі електроенергетики внаслідок російських атак у 6,8 млрд дол і ця сума постійно зростає.

"Економічний потенціал для розбудови українських відновлювальних джерел значний, за різними підрахунками відносно рівнів 2021 року  вітроенергетика та відновлювальні гази можуть зрости у близько 70 разів, сонячна енергетика - близько 60.

Щоб використати ці можливості сьогодні важливо об'єднати міжнародних інвесторів, профільні Асоціації та чиновників для того, щоб прискорити зелений перехід і йти в ногу з Європою", - наголосила кампейнерка Razom We Stand Ольга Євстігнєєва.

Відтак Razom We Stand ініціює створення мережі RE - Energy Communication Network, яка покликана об’єднувати комунікаційників, експертів, профільні асоціації та представників влади для проведення спільних комунікаційних кампаній з питань зеленого переходу в Україні.  

Новини

24 Березня 2023

Українці менш песимістично оцінюють економічну ситуацію в країні

Автогаз на АЗС подешевшав до 22 грн за літр

Металургійна галузь відновиться лише після деблокади портів

Виплавка сталі у Китаї зросла на 4,7%

Українська енергетика отримала допомогу від 30 країн

Португалія допоможе Україні запустити систему торгівлі квотами на викиди

Кубраков назвав пріоритетні напрями відновлення України

Сентравіс експортувала на 126 млн євро своєї продукції

ІНГЗК проводить роботи з підвищення надійності обладнання

Переможця аукціону з продажу Білгород-Дністровського порту перевіряють правоохоронці- ФДМУ

Україна отримає від EMSA обладнання для ліквідації забруднень у портах

АМКР завершив 2022 рік з великими збитками

Українська енергосистема працює з резервом потужності

Суд арештував акції Дніпроспецсталі, які належали дружині Медведчука

Бразилія не вводитиме мито на прокат з Китаю

Alcoa назавжди закриває свій алюмінієвий завод у США

ВСІ НОВИНИ ⇢