Китай може оскаржити вуглецеве мито у міжнародних торгівельних судах

Екологія Новини
Китай може оскаржити вуглецеве мито у міжнародних торгівельних судах

Китай звернувся до ЄС з проханням обґрунтувати введення механізму коригування вуглецевих кордонів (CBAM), що, ймовірно, призведе до оскарження вуглецевого мита у судах Світовій організації торгівлі. Китай наполягає, що CBAM не відповідає світовим правилам торгівлі, повідомляє South China Morning Post.

Зазначається, що представник Пекіна у СОТ запропонував використовувати Комітет з торгівлі та навколишнього середовища для багатосторонніх переговорів щодо екологічних заходів, які викликали суперечки.

В матеріалі підкреслили, що якщо пропозиція буде прийнята, ЄС повинен буде захищати вуглецеве мито щодо: законності; екологічних цілей; впливу на торгівлю; відповідності правилам СОТ; впливу на країни, що розвиваються. В матеріалі наголосили, що це не буде формальною суперечкою.

“У пропозиції прямо не згадується ЄС, але на засіданні комітету в середу, 15 березня, Пекін чітко дав зрозуміти, що початковою ціллю є CBAM”, – йдеться у матеріалі.

Автори підкреслили, що CBAM, впровадження якого заплановано на жовтень 2023 року, є “наріжним каменем” у кліматичній політиці ЄС. Адже імпортери повинні будуть придбати сертифікати, що відображають викиди утворені під час виробництва товарів та різницю між цінами на вуглець в країнах їхнього походження та цінами в системі торгівлі викидами ЄС (ETS). 

В матеріалі пояснили, що CBAM покликаний запобігти "витоку вуглецю", тобто перенести виробництво в країни зі слабшою кліматичною політикою. Спочатку CBAM охоплюватиме прямі викиди від секторів виробництва чавуну та сталі, цементу, алюмінію, добрив та електроенергії, а також водню. 

Перехідний період, в рамках якого імпортерам доведеться звітувати про свої викиди триватиме до грудня 2025 року. Поступове запровадження вуглецевого мита триватиме до 2034 року. “Пекін роками виступав проти такої політики”, – наголосили в матеріалі.

Автори підкреслили, що за даними Університету Цінхуа, Китай найбільше постраждає від CBAM, адже є найбільшим у світі виробник промислової сировини. Речник Міністерства екології Лю Юбінь заявив, що CBAM порушує принципи СОТ та серйозно підірве взаємну довіру у світовій спільноті та перспективи економічного зростання.

Зазначається, що дослідження некомерційної дослідницькою організацієї China Dialogue показало, що лише 2% китайського експорту в ЄС буде охоплено першою хвилею CBAM.

В матеріалі підкреслили, що ЄС наполягає на тому, що CBAM сумісний з правилами глобальної торгівлі.  Нагадаємо, учасники переговорів ЄС досягли угоди щодо CBAM (механізму коригування вуглецевих кордонів), який, серед інших товарів, поширюватиметься на імпорт водню.

Новини

20 Березня 2023

Ціни на газ в ЄС впали нижче позначки в 450 дол за тис куб м

ДБР виявило незаконні схеми масштабного вивозу металобрухту

Енергоатом та канадська Cameco підписали угоду про використання українського урану

Інтерпайп Сталь вимушено припинив роботу через дефіцит металобрухту

Індія збільшила експорт сталі у лютому

Eurofer підтримує підсилення санкцій проти російської метпродукції

МВФ змінив правила для затвердження кредитної програми для України

Через ремонти можливі відключення електрики у двох областях

Nucor очікує на збільшення поставок у першому кварталі

Релоковані підприємства отримають гранти від Данії

17 Березня 2023

США готують новий пакет військової допомоги для України

Китай може оскаржити вуглецеве мито у міжнародних торгівельних судах

Німецька промисловість скоротила викиди парникових газів на 10%

Україна збільшила експорт залізної руди

У Китаї збільшилася виплавка сталі

В Україні скорочуються обсяги заготівлі металобрухту - Уавтормет

ВСІ НОВИНИ ⇢