Усі сміттєві полігони треба закрити та рекультивувати – Стрілець

Екологія Новини
Усі сміттєві полігони треба закрити та рекультивувати – Стрілець

Усі сміттєві полігони потрібно закрити, рекультивувати й забути про них як про страшний сон, таку думку висловив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець в інтервʼю Укрінформ.

"На території України є 207 місць, де можна запустити сучасні обʼєкти з управління відходами, зокрема сміттєпереробні та сміттєспалювальні заводи, а також обʼєкти з іншими технологіями",- розповів міністр.

В матеріалі підкреслили, що більшість українських звалищ переповнені та не відповідають європейським нормам, отже, їх треба закрити. 

“Усі полігони точно треба закрити, рекультивувати й забути про них як про страшний сон. Питання в тому, скільки років знадобиться Україні, щоб це все реалізувати”, – сказав Стрілець.

Він пояснив, що для цього необхідна відповідна інфраструктура.

Так у серпні 2022 року в Міндовкілля створили карту України, на якій розташовані 207 локацій. Це інвест-кейси, завдяки яким будь-який інвестор може прийти й побудувати там відповідне підприємство.

“Ми організували співпрацю між міністерством та Київською обласною військовою адміністрацією, містами Бориспіль, Фастів, Бровари щодо створення спільного підприємства з відповідним фінансуванням від міжнародних фінансових інституцій”, – розповів міністр.

Він пояснив, що у Київській області має бути створено дев’ять таких об’єктів. Туди звозитимуть усе сміття, близько 40% перероблятиметься на вторинну сировину, або на екологічно безпечне паливо.

Також вони можуть бути оснащені спеціальним обладнанням для виробництва біометану. Зазначається, що влітку 2023 року набуває чинності Закон "Про управління відходами".

Він запустить реформу управління відходами й дасть змогу державі взяти галузь під контроль. Щоб закон запрацював, потрібно підготувати й ухвалити ще десятки нормативно-правових актів, зокрема галузевих законопроєктів, наказів та постанов. 

Стрілець наголосив, що один рік – це дуже мало, щоб розробити все нормативне регулювання щодо цього закону. Наразі велика команда фахівців працює над розробкою підзаконних актів, щоб вони були ухвалені до того, як закон набуде чинності.

Він підкреслив, що тримає ці питання на особистому контролі. Міністр додав, що найбільшу кількість відходів в Україні дає гірничодобувна промисловість. У місцях видобутку корисних копалин відходи займають сотні тисяч квадратних кілометрів та створюють “дуже велику проблему”.

Новини

30 Травня 2023

Зеленський обговорив з BAE Systems локалізацію виробництва в Україні

Японія збільшила імпорт коксівного вугілля до максимуму за п’ять місяців

Зеленський пропонує Південній Кореї спільно виробляти літієві акумулятори

Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення

Ціни на природний газ в Європі продовжують падіння

НБУ прогнозує поступове скорочення рівня безробіття

ФДМУ змінив 142 менеджерів державних підприємств

Укрзалізниця закупить рейки на французький кредит

УГД закупить у Інтерпайпа труби за нижчими цінами

Індія планує збільшити сталеплавильні потужності на 40 млн тонн

Стальканат закінчив минулий рік з прибутком у 325 млн грн

Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Китайський виробник сортового прокату впевнений, що попит на сталь зростатиме

Минулого року Інтерпайп скоротив виробництво сталі на 39%

Мексиканська Forza Steel запустить свій перший трубний завод у США

Польща закриє кордон для російських і білоруських фур з 1 червня

ВСІ НОВИНИ ⇢