Україна і Німеччина розширюють партнерство для “зеленого” відновлення

Екологія Економіка Новини ТЕК
Україна і Німеччина розширюють партнерство для “зеленого” відновлення

Міністр енергетики України Герман Галущенко та віце-канцлер ФРН, федеральний міністр економіки й захисту клімату Німеччини Роберт Габек підписали у Києві спільну Заяву про наміри щодо розширення енергетичного партнерства.

“Німеччина є справжнім великим другом України, і сьогодні ми поглиблюємо наше партнерство, відкриваючи широкі можливості для співробітництва, для відновлення та відбудови енергетичного сектору. Це співпраця на рівні не тільки урядів, але і бізнесі”,– сказав Герман Галущенко під час церемонії підписання документу.

Він наголосив, що дуже важливо, що в інвестиціях і реалізації енергетичних проєктів в Україні зацікавлені німецькі компанії. На думку міністра результатом цієї співпраці буде українська стійка і незалежна енергосистема і створення в Україні великого енергетичного хабу для всієї Європи.

У підписаному документі сторони домовилися про розширення партнерства у таких напрямках, як відновлення енергетичної інфраструктури, сприяння підвищенню стабільної стійкості енергетичного сектору та розширеному використанню відновлюваних джерел енергії, включаючи вітер, сонце, біомасу, гідроенергію та “зелений” водень.

Партнерство також передбачає співробітництво у сфері енергозбереження через енергоефективність; декарбонізацію та скорочення викидів вуглекислого газу з метою прискорення переходу до чистої енергії, а також підтримку структурних змін у вугільних регіонах України, зокрема реалізацію проєктів справедливого переходу та зелених проєктів у цих регіонах.

“Вражає те, як українці протистояли атакам на енергосистему, як протягом дуже короткого часу після жорстоких руйнувань вони знову і знову відновлювали енергопостачання. Виражаю свою глибоку повагу. Німеччина буде підтримувати Україну в забезпеченні енергопостачання там, де це можливо”, – зазначив Роберт Габек.

Віце-канцлер ФРН пояснив, що розширене енергетичне партнерство включає управління кризами та стійкість. Це стосується підтримки у відновленні функціонування енергетичної інфраструктури у надзвичайних ситуаціях. Окрім того, у центрі уваги стоїть середньострокова та довгострокова перспектива відновлення енергетичної системи України.

“Сонячна енергія, енергія вітру та біомаса повинні відігравати тут важливу роль для зменшення викидів вуглекислого газу та посилення безпеки”, – наголосив федеральний міністр економіки й захисту клімату Німеччини.

Новини

13 Травня 2024

Керівника та ексголовбуха Полтавського ГЗК судитимуть за несплату податків

Держборг збільшився на $5,7 мільярда 

Невизначеність у системі бронювання може зупинити міжнародні автоперевезення – експерт

Anglo American вдруге відхилила пропозицію BHP про купівлю компанії

ЄС остаточно схвалив торговельний безвіз для України

АМКР у квітні збільшив виплавку сталі на 90%

Через війну великі контейнерні лінії не пускають свої судна до портів України

Експорт арматури із США у березні знизився на 43,1%

У квітні на експорт залізницею відправили 7 млн тонн вантажів

Зима буде складною, труднощі з електропостачанням можуть бути й влітку – Міненерго

Бразильська CSN отримала в I кварталі майже 100 млн дол збитків

З початку року бізнес отримав майже 36 млрд грн пільгових кредитів

Через руйнування росіянами енергетики потрібно вирішувати питання збуту вугілля – Плачков

Китай продовжив антидемпінгові мита на імпорт з нержавіючої сталі

Мінекономіки презентувало каталог індустріальних парків

Сьогодні Україна імпортує рекордний обсяг електроенергії

ВСІ НОВИНИ ⇢