У Раді зареєстрували законопроєкт про порушення при реєстрації викидів

Екологія Новини
У Раді зареєстрували законопроєкт про порушення при реєстрації викидів

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт №9194 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів".

Документ запровадить адмінвідповідальність за порушення при реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів, повідомляє представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram. Зазначається, що законопроєкт спрямований на реалізацію положень Закону України "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів". 

Мельничук підкреслив, що документ пропонує доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею 91-7 та визначити відповідальність посадових осіб оператора за порушення вимог законодавства.

А саме: неподання, несвоєчасне подання звіту оператора, подання недостовірних даних у звіті оператора; порушення обов’язків щодо подання документів, необхідних для державної реєстрації, її скасування, а також внесення змін до Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів; порушення обов’язків щодо забезпечення якості наданих центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, даних (повноти, узгодженості та достовірності) про викиди та перенесення забруднювачів і відходів; порушення обов’язків щодо обліку та зберігання підтвердної документації, опису дозволеної методики, що використовувалася для збирання даних, включених до звіту оператора.

Він зазначив, що законопроєкт передбачає, що справи про зазначені адміністративні правопорушення розглядатимуть судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів.

Також документ визначає, що уповноважені посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику зі здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, мають право складати протоколи, зазначені в новій статті 91-7 КУпАП про адміністративні правопорушення.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 7 квітня схвалив законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів".

Новини

7 Червня 2023

Україна долучилася до міжнародного процесу зі зменшення промислових викидів

Підрив Каховської ГЕС матиме незворотні наслідки – екокомітет

ArcelorMittal модернизує завод у Бельвалі

У січні-травні китайський імпорт залізної руди зріс на 7,7%

Виробництво сталі в Австрії збільшилося у квітні

Китай у січні-травні збільшив експорт металопродукції на 40,9%

У Чехії ремонтуватимуть танки Т-64 спільно з Укроборонпромом

Nippon Steel проведе злиття трьох дочірніх компаній

Укрнафта планує подвоїти видобуток до 2027 року

Вилучені 2,5 тис тонн російської залізної руди передали до АРМА

Індія може запровадити компенсаційне мито на імпорт плоского прокату 

Метінвест допомагає військовим інженерам ЗСУ зводити фортифікаційні споруди навколо Покровська

Інтерпайп Ніко Тьюб працює у штатному режимі після підриву Каховської ГЕС

Гендиректор МАГАТЕ очолить місію на Запорізьку АЕС після підриву дамби

Майже 20 тис. споживачів знеструмлені внаслідок підриву Каховської ГЕС

Зеленський анонсував радикальну податкову реформу після війни

ВСІ НОВИНИ ⇢