Greenpeace позивається до ЄС за визнання "зеленою" атомної енергії

Екологія Новини ТЕК
Greenpeace позивається до ЄС за визнання

Міжнародна неурядова природоохоронна організація Greenpeace подала до суду на виконавчу владу Європейського Союзу через її рішення визнати інвестиції у газову та ядерну енергетику "зеленими". "Забруднювачі вже використовують цей фальшивий ярлик, щоб перекачувати екологічні фінанси звідки вони потрібні", – цитує агентство Bloomberg активістку Greenpeace із фінансування сталого розвитку ЄС Аріадну Родріго.

За її словами, відкинувши "нечесну спробу Європейської комісії звести нанівець газ і атомну енергетику, суд може дати ЄС шанс досягти фінішної прямої".

Як зазначає Bloomberg, ще чотири екологічні групи – Transport&Environment, WWF, ClientEarth і BUND – також виступають проти включення газу до так званої таксономії ЄС. Вони пообіцяли, що справи будуть подані до Генерального суду ЄС у найближчий час.

Таксоманія – це перелік видів економічної діяльності, від виробництва автомобілів до ІТ, які відповідають юридично обов’язковій меті ЄС стати кліматично нейтральною до середини століття. Мета полягає у тому, щоб заохотити інвестиції у ці сектори, щоб прискорити перехід.

На думку активістів, включення газу до таксономії було особливо суперечливим, оскільки його спалювання викидає в атмосферу вуглекислий газ, хоча й менше, ніж вугілля. Вони вважають, що додаткові інвестиції у газову інфраструктуру можуть порушити кліматичні цілі ЄС.

Некомерційні організації очікують, що у 2025 році може бути прийнято рішення, яке змусить комісію переглянути закон, що регулює газові та ядерні процеси.

Зі свого боку, Єврокомісія вже заявила, що взяла до відома позови, але "не коментуватиме суть справи до винесення рішень судом ЄС".

Європарламент влітку минулого року визнав інвестиції у газову та ядерну енергетику "зеленими". Навесні Єврокомісія ухвалила Акт про делегування таксономії.

Документ пропонує включити на певних умовах, на певний час та на основі прозорості конкретні види діяльності у галузі ядерної та газової енергетики до списку екологічно стійкої економічної діяльності, що охоплюється так званою таксономією ЄС.

Рішення Європейського парламенту щодо включення атомної енергетики та газу до "зеленої" таксономії відкривало перспективи для України як потужного виробника електроенергії на атомних електростанціях.

Очікувалось, що українська енергосистема зможе забезпечити до 1690 МВт потужності для експорту, а після додаткових технічних заходів пропускна спроможність для продажу електроенергії за кордон може зрости більш ніж удвічі – до 4-5 ГВт.

Новини

26 Травня 2023

POSCO завершила будівництво заводу металообробки в Китаї

Ціни на газ у Європі можуть ненадовго впасти нижче нуля, – Bloomberg 

Виробництво морських контейнерів скоротилося до мінімуму за 13 років

Уряд розширив межі території Ізмаїльського морпорту

Україна відновила імпорт е/е зі Словаччини

ОГКХ планує поновити роботу Іршанського ГЗК

Цього року Україна спрямує на першочергове відновлення 3,3 млрд дол

Мексиканський виробник труб Forza Steel будуватиме завод у США

Розблокування портів суттєво поліпшить торговий баланс України - Головко

Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Металургійні підприємства Туреччини збільшили імпорт чавуну 

Пальне на АЗС ще трохи подешевшало

Польські залізничники пропонують відправляти з України більше руди, металів та вугілля

Уряд Нової Зеландії профінансує половину витрат на будівництво зеленого метзаводу в країні

Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

УЗ отримає від Світового банку 25 млн долл на відбудову

ВСІ НОВИНИ ⇢