G7 замістить російське ядерне паливо власним та відновлювальною енергією

Екологія Новини ТЕК
G7 замістить російське ядерне паливо власним та відновлювальною енергією

Пʼять країн з “Великої сімки” (G7), а саме Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція, оголосили про альянс, спрямований на витіснення росії з міжнародного ринку ядерної енергії. Країни будуть розвивати власні ресурси ядерної енергетики та відновлювальні потужності, повідомляє GOV.UK.

Зазначається, що угода стане основою для того, щоб повністю витіснити росію з ринку ядерного палива, і зробити це якомога швидше.

Країни прагнуть забезпечити безпечне постачання уранового палива шляхом розвитку спільних ланцюжків поставок, які ізолюють рф.

Окрім того, угода зміцнить сектори ядерної енергетики країн, посилить їхню співпрацю та зменшить оплату за електроенергію для британських сімей. В повідомленні підкреслили, що наразі атомна генерація виробляє близько 15% електроенергії у Великій Британії. Країна планує збільшити цей показник до 25% до 2050 року.

Міністр енергетичної безпеки Великої Британії Грант Шаппс на зустрічі міністрів енергетики G7 у Саппоро, Японія, заявив, що угода та інвестиції у відновлювані джерела енергії стануть ключовою частиною енергетичної незалежності країни.

Він наголосив, що Велика Британія прагне унеможливити використання енергії як зброї. Для цього, окрім ізоляції росії, також необхідні інвестиції у чисті, дешеві та безпечні джерела енергії. На це спрямований план Powering Up Britain.

Шаппс підкреслив, що Велика Британія вже є світовим лідером у сфері відновлюваних джерел енергії. Так у 2022 році майже 40% електроенергії країни було вироблено з альтернативних джерел. Країна готова ділитися досвідом розгортання “зеленої” генерації. 

Зазначається, що учасники G7 також погодилися прискорити поступову відмову від викопного палива, зокрема вугілля. Вони погодилися працювати разом, щоб зупинити будівництво нових вугільних електростанцій.   “Це підтверджується новими колективними цільовими показниками щодо використання офшорної вітрової та сонячної енергії для G7 – збільшити потужність офшорної вітрової енергії на 150 ГВт, а сонячної фотоелектричної енергії – до 1000 ГВт до 2030 року”, – йдеться у повідомленні.

В повідомленні пояснили, що на Велику Британію припадатиме чверть цілі офшорної вітрової енергії.  Зазначається, що країна також стала лідером серед G7 у поступовій відмові від бензинових і дизельних автомобілів.

Група взяла на себе зобов’язання досягти 50% продажів автомобілів і фургонів з нульовим рівнем викидів до 2050 року.  В повідомленні підкреслили, що оскільки все більше країн відмовляться від викопного палива на користь відновлюваних джерел, це незворотньо перекриває важливий потік доходу для росії. 

Новини

19 Квітня 2024

Відвантаження довгого прокату за кордон зросли на 13,4%

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

Розвиток зеленої енергетики підштовхує світовий попит на мідь

ВСІ НОВИНИ ⇢