G7 замістить російське ядерне паливо власним та відновлювальною енергією

Екологія Новини ТЕК
G7 замістить російське ядерне паливо власним та відновлювальною енергією

Пʼять країн з “Великої сімки” (G7), а саме Велика Британія, США, Канада, Японія та Франція, оголосили про альянс, спрямований на витіснення росії з міжнародного ринку ядерної енергії. Країни будуть розвивати власні ресурси ядерної енергетики та відновлювальні потужності, повідомляє GOV.UK.

Зазначається, що угода стане основою для того, щоб повністю витіснити росію з ринку ядерного палива, і зробити це якомога швидше.

Країни прагнуть забезпечити безпечне постачання уранового палива шляхом розвитку спільних ланцюжків поставок, які ізолюють рф.

Окрім того, угода зміцнить сектори ядерної енергетики країн, посилить їхню співпрацю та зменшить оплату за електроенергію для британських сімей. В повідомленні підкреслили, що наразі атомна генерація виробляє близько 15% електроенергії у Великій Британії. Країна планує збільшити цей показник до 25% до 2050 року.

Міністр енергетичної безпеки Великої Британії Грант Шаппс на зустрічі міністрів енергетики G7 у Саппоро, Японія, заявив, що угода та інвестиції у відновлювані джерела енергії стануть ключовою частиною енергетичної незалежності країни.

Він наголосив, що Велика Британія прагне унеможливити використання енергії як зброї. Для цього, окрім ізоляції росії, також необхідні інвестиції у чисті, дешеві та безпечні джерела енергії. На це спрямований план Powering Up Britain.

Шаппс підкреслив, що Велика Британія вже є світовим лідером у сфері відновлюваних джерел енергії. Так у 2022 році майже 40% електроенергії країни було вироблено з альтернативних джерел. Країна готова ділитися досвідом розгортання “зеленої” генерації. 

Зазначається, що учасники G7 також погодилися прискорити поступову відмову від викопного палива, зокрема вугілля. Вони погодилися працювати разом, щоб зупинити будівництво нових вугільних електростанцій.   “Це підтверджується новими колективними цільовими показниками щодо використання офшорної вітрової та сонячної енергії для G7 – збільшити потужність офшорної вітрової енергії на 150 ГВт, а сонячної фотоелектричної енергії – до 1000 ГВт до 2030 року”, – йдеться у повідомленні.

В повідомленні пояснили, що на Велику Британію припадатиме чверть цілі офшорної вітрової енергії.  Зазначається, що країна також стала лідером серед G7 у поступовій відмові від бензинових і дизельних автомобілів.

Група взяла на себе зобов’язання досягти 50% продажів автомобілів і фургонів з нульовим рівнем викидів до 2050 року.  В повідомленні підкреслили, що оскільки все більше країн відмовляться від викопного палива на користь відновлюваних джерел, це незворотньо перекриває важливий потік доходу для росії. 

Новини

9 Червня 2023

Українські металурги з початку року скоротили виплавку сталі на 43,7%

У травні українські гірничодобувні компанії скоротили експорт руди на 8,7%

На Запоріжсталі відремонтували повітророзподільну установку ПРУ-60

Виробництво чавуну в Європі залишається на низькому рівні

Енергоатом повідомляє про достатню кількість води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС

В США та Канаді скорочується попит на алюміній

Руйнування Каховської ГЕС пошкодило 500 МВт потужностей із відновлюваних джерел

ArcelorMittal постачатиме General Motors перероблену і відновлювану сталь

Ціни на електроенергію для бізнесу планують підвищити на 35%

Теплова генерація компенсуватиме зниження потужності ГЕС

8 Червня 2023

Вартість повоєнного відновлення може сягати 411 млрд долл - Мінфін

УЗ викрила схему з розкрадання понад 7 млн грн під час ремонту локомотивів

Підприємства ГМК України можуть зупинити виробництво через намір НКРЕКП збільшити ціни на е/е

VESCO інвестує в кар’єри в Іспанії, Польщі, Румунії, Сербії та Боснї

Сентравіс планує удвічі збільшити обсяги виробництва на ужгородському майданчику

Ренійський порт оновив рекорд місячної перевалки вантажів

ВСІ НОВИНИ ⇢