Уряд США надасть 3,5 млрд долл на очищення атмосфери від вуглецю

Екологія Новини
Уряд США надасть 3,5 млрд долл на очищення атмосфери від вуглецю

Уряд США надасть гранти на $3,5 мільярда на будівництво заводів з уловлення та зберігання вуглецю, а також збільшив податковий кредит до $180 за тонну, щоб підтримати технологію. Переможців тендерів оголосять влітку 2023 року, передає Climate Home News.

Автори розповіли, що це найбільше світове зусилля, що спрямоване на допомогу у зупинці кліматичних змін за допомогою прямого уловлювання вуглекислого газу (DAC).

За оцінками вчених ООН, для досягнення мети обмеження глобального потепління на рівні 1,5 градусів за Цельсієм необхідно щорічно висмоктувати з атмосфери мільярди тонн вуглецю.

Хоча значна частина СО2 буде фіксуватися природнім шляхом, DAC, також буде необхідним. В матеріалі підкреслили, що світ не в змозі скоротити викиди вуглецю достатньо швидко, щоб уникнути катастрофічних змін клімату.

Це сприяє розвитку технології видалення вуглецю з повітря. Зазначається, що в інших країнах також підтримують галузь, однак її фінансування незначне. Так у Великій Британії планують виділити близько $124 мільйонів на уловлення вуглецю, в той час, як на стимулювання попиту на особисті та комерційні електромобілі спрямовано $12 мільярдів.

В матеріалі наголосили, що заявки на фінансування американського хабу DAC мали бути подані 13 березня. Однак уряд і деякі компанії ще не повністю розкрили деталі заявок.  В матеріалі розповіли, що США планує підтримати чотири хаби, однак вже подано щонайменше 9 заявок. Конкуренцію їм можуть скласти два великих проєкти нафтової компанії Occidental Petroleum. 

На думку фахівців галузі всі вони мають потенціал для досягнення цільового показника уряду США в мільйон тонн на рік. Однак розвиток технології потребуватиме спеціалістів, яких наразі не готує жодна університетська програма.

"Зараз ця галузь є вразливою, але всі стрілки спрямовані в правильному напрямку. Тепер ми повинні виконати свою роботу, яка полягає в тому, щоб покласти залізо в землю і почати вилучати значні обсяги CO2 з атмосфери", – сказав комерційний директор Carbon Capture Джонас Лі.

Зазначається, що галузь також привернула увагу нафтових гігантів. Адже попит на викопне паливо знизиться, а компанії мають переваги в отриманні дозволів на секвестраційні свердловини, які гарантовано утримують CO2 в землі.

В матеріалі підкреслили, що технологія у масштабі, що буде здатен вплинути на зміну клімату, може виявитися занадто дорогою.

Залежно від технічних процесів, уловлювання та зберігання тонни вуглекислого газу може коштувати понад $1000, проте уряд США встановив ціну в $100 за тонну. За словами Дена Фрідмана, генерального директора компанії Carbon Engineering, для того, щоб досягти вартості і масштабу, які можуть вплинути на планету, потрібно спроєктувати завод, який легко дублюватиметься і робитиме те саме знову і знову, як ресторан швидкого харчування, що працює за франшизою.

Новини

26 Травня 2023

POSCO завершила будівництво заводу металообробки в Китаї

Ціни на газ у Європі можуть ненадовго впасти нижче нуля, – Bloomberg 

Виробництво морських контейнерів скоротилося до мінімуму за 13 років

Уряд розширив межі території Ізмаїльського морпорту

Україна відновила імпорт е/е зі Словаччини

ОГКХ планує поновити роботу Іршанського ГЗК

Цього року Україна спрямує на першочергове відновлення 3,3 млрд дол

Мексиканський виробник труб Forza Steel будуватиме завод у США

Розблокування портів суттєво поліпшить торговий баланс України - Головко

Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Металургійні підприємства Туреччини збільшили імпорт чавуну 

Пальне на АЗС ще трохи подешевшало

Польські залізничники пропонують відправляти з України більше руди, металів та вугілля

Уряд Нової Зеландії профінансує половину витрат на будівництво зеленого метзаводу в країні

Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

УЗ отримає від Світового банку 25 млн долл на відбудову

ВСІ НОВИНИ ⇢