Турецьки виробники сталі очікують, що виробницто та експорт стабілізуються з червня

Економіка Металургія Новини
Турецьки виробники сталі очікують, що виробницто та експорт стабілізуються з червня

Виробництво сирої сталі в Туреччині знизилося на 18,6% у річному порівнянні в березні цього року до 2,7 млн. тонн. У період із січня до березня цього року Туреччина виробила 7,4 млн. тонн сирої сталі, що на 21,5% менше, ніж минулого року, повідомляє портал Steel Orbis з посиланням на заяву Турецької асоціації виробників сталі.

Турецька сталеливарна промисловість, яка займала 10-те місце у світі з виробництва сирої сталі у перші два місяці, посіла 9-е місце у перші три місяці року з відновленням виробництва у березні.

Таким чином, очікується, що втрата видобутку внаслідок землетрусів 6 лютого буде повністю компенсована у другому півріччі.

У березні споживання сталевої продукції в Туреччині зросло на 33,7% до 3,4 млн. тонн, тоді як у першому кварталі цього року споживання готової сталі в країні збільшилося на 4,9% до 8,9 млн. тонн у річному порівнянні.

У березні експорт сталі із Туреччини скоротився на 52,8% до 810 600 тонн, а вартість цього експорту знизилася на 54,3% до 725,1 мільйона доларів у річному порівнянні. За перші три місяці цього року експорт сталі з країни скоротився на 48,3 відсотка до 2,2 мільйона тонн, а вартість цього експорту впала на 51,5% до 1,9 млрд доларів у річному порівнянні.

У березні імпорт сталі до Туреччини збільшився на 42,9% до 1,7 мільйона тонн, а вартість цього імпорту збільшилася на 5,9% до 1,4 млрд доларів у річному порівнянні. За перші три місяці цього року імпорт сталі в країну збільшився на 5,9% до 4,1 млн. тонн, а вартість цього імпорту впала на 16,8% до 3,5 млрд. доларів у річному порівнянні.

У першому кварталі співвідношення експорту сталі Туреччини до імпорту знизилося до 53,9% порівняно з 92,6%, зареєстрованим за період попереднього року.

За даними асоціації, імпорт плоского прокату до Туреччини збільшився на 32,2% у першому кварталі цього року, оскільки Росія та країни Далекого Сходу, які отримують субсидії та експортують за демпінговими цінами, зосередилися на турецькому ринку, а введення імпортних мит на плоский прокат було відкладено. . Це збільшення призвело до збільшення дефіциту зовнішньої торгівлі турецької сталеливарної промисловості та зниження співвідношення експорту до імпорту, що викликало побоювання, що імпорт плоского прокату збільшиться, а дефіцит зовнішньої торгівлі сталлю продовжить зростати у травні.

Асоціація прогнозує, що турецька сталеливарна промисловість відновить свою конкурентоспроможність за рахунок зниження цін на природний газ та електроенергію, що використовуються в галузі, що виробництво та експорт поступово покращаться у травні та стабілізуються у червні.

Новини

7 Червня 2023

Шмигаль заявив про старт програми щодо вступу України до ОЕСР

Україна долучилася до міжнародного процесу зі зменшення промислових викидів

Підрив Каховської ГЕС матиме незворотні наслідки – екокомітет

ArcelorMittal модернизує завод у Бельвалі

У січні-травні китайський імпорт залізної руди зріс на 7,7%

Виробництво сталі в Австрії збільшилося у квітні

Китай у січні-травні збільшив експорт металопродукції на 40,9%

У Чехії ремонтуватимуть танки Т-64 спільно з Укроборонпромом

Nippon Steel проведе злиття трьох дочірніх компаній

Укрнафта планує подвоїти видобуток до 2027 року

Вилучені 2,5 тис тонн російської залізної руди передали до АРМА

Індія може запровадити компенсаційне мито на імпорт плоского прокату 

Метінвест допомагає військовим інженерам ЗСУ зводити фортифікаційні споруди навколо Покровська

Інтерпайп Ніко Тьюб працює у штатному режимі після підриву Каховської ГЕС

Гендиректор МАГАТЕ очолить місію на Запорізьку АЕС після підриву дамби

Майже 20 тис. споживачів знеструмлені внаслідок підриву Каховської ГЕС

ВСІ НОВИНИ ⇢