Нафтогаз не будуватиме у Львові ТЕЦ на біопаливі

Економіка Новини ТЕК
Нафтогаз не будуватиме у Львові ТЕЦ на біопаливі

НАК "Нафтогаз України" відмовився від реалізації проєкту з будівництва першої у Львові потужної ТЕЦ на біопаливі вартістю 1 млрд грн.

Про припинення реалізації проєкту, розпочатого у період керівництва "Нафтогазом Украни" Юрієм Вітренком, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий ресурсу "Енергореформа" у кулуарах зустрічі високого рівня "Угода мерів в Україні: плануємо сталий розвиток разом" у Львові у середу.

"На превеликий жаль, ми не знайшли підтримку з боку "Нафтогазу" у реалізації цього проєкту, тому зараз цей процес припинено. Усю свою енергію ми спрямовуємо, зокрема, на будівництво заводу з переробки відходів", – зазначив він.

Садовий наголосив, що з міського бюджету на проєкт будівництва ТЕЦ грошей не виділялось.

"Це була ініціатива колишнього голови "Нафтогазу", але сьогодні керівництво компанії має іншу думку щодо таких проєктів в Україні", – пояснив він.

Садовий додав, що наразі у Львові реалізуються інші еко-проєкти, спрямовані на зниження викидів СО2.

Як повідомляла "Українська енергетика", всени минулого року НАК "Нафтогаз України" заявляв про наміри побудувати щонайменше дев'ять біотеплоелектроцентралей та біокотелень у восьми регіонах України загальною потужністю 250 МВт теплової енергії та 52 МВт електричної.

"Нафтогаз" на той час вже розпочав підготовчі роботи з будівництва у Львові та Житомирі теплоелектроцентралей, що працюватимуть на біомасі (деревній трісці) та твердому вторинному паливі (RDF).

Загальна потужність об’єктів повинна була складати 90 МВт теплової енергії та 11 МВт електричної. Терміни здачі об’єктів в експлуатацію у Львові були заплановані на перший квартал 2023 року, Житомирі – четвертий квартал 2023 року.

За даними Біоенергетичної асоціації України (БАУ), у 2020 році біомаса замістила біля 5,2 млрд куб. м природного газу (приблизно 15% загального довоєнного споживання).

Наразі зі всієї біоенергії, що виробляється в Україні, приблизно 70% отримують саме з твердої біомаси шляхом її спалювання. Ще десь 15% виробляється у вигляді біогазу та біля 15% припадає на рідкі біопалива типу біодизеля та біоетанолу.

Енергетичний потенціал біомаси в Україні, за оцінками БАУ, складає біля 21,2 млн тонн нафтового еквіваленту на рік, що дорівнює 26 млрд куб. м газу.

"Угода мерів в Україні: плануємо сталий розвиток разом" – наймасштабніший у світі рух щодо клімату та енергії, який розпочався в Євросоюзі у 2008 році. Наразі ініціатива об'єднує 11 тис. місцевих та регіональних органів влади у 55 країнах світу. На сьогодні майже 300 українських громад приєдналися до цього кліматичного руху. Вони розробили 180 планів дій, спрямованих на вирішення енергетичних та кліматичних проблем. Підписанти угоди в Україні зобов'язалися скоротити викиди СО2 на понад 25 млн тонн на рік.

Новини

9 Червня 2023

Українські металурги з початку року скоротили виплавку сталі на 43,7%

У травні українські гірничодобувні компанії скоротили експорт руди на 8,7%

На Запоріжсталі відремонтували повітророзподільну установку ПРУ-60

Виробництво чавуну в Європі залишається на низькому рівні

Енергоатом повідомляє про достатню кількість води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС

В США та Канаді скорочується попит на алюміній

Руйнування Каховської ГЕС пошкодило 500 МВт потужностей із відновлюваних джерел

ArcelorMittal постачатиме General Motors перероблену і відновлювану сталь

Ціни на електроенергію для бізнесу планують підвищити на 35%

Теплова генерація компенсуватиме зниження потужності ГЕС

8 Червня 2023

Вартість повоєнного відновлення може сягати 411 млрд долл - Мінфін

УЗ викрила схему з розкрадання понад 7 млн грн під час ремонту локомотивів

Підприємства ГМК України можуть зупинити виробництво через намір НКРЕКП збільшити ціни на е/е

VESCO інвестує в кар’єри в Іспанії, Польщі, Румунії, Сербії та Боснї

Сентравіс планує удвічі збільшити обсяги виробництва на ужгородському майданчику

Ренійський порт оновив рекорд місячної перевалки вантажів

ВСІ НОВИНИ ⇢