Україна і Німеччина запускають проєкт оснащення об’єктів інфраструктури ВДЕ

Екологія Новини
Україна і Німеччина запускають проєкт оснащення об’єктів інфраструктури ВДЕ

Україна та Німеччина розпочинають проєкт "Відновлювані джерела енергії для стійкої України – R2U" для українських громад.

Це перший етап реалізації домовленостей, підписаних у Києві міністром енергетики України Германом Галущенком та віце-канцлером ФРН Робертом Габеком для поглиблення Німецько-Українського енергетичного партнерства з акцентом на "зелене" відновлення та відбудову енергетики України, повідомляється у Телеграм-каналі Міненерго.

У межах проєкту буде відібрано до 20 громад, у яких проведуть енергоаудит будівель критичної інфраструктури для подальшого оснащення відновлюваними джерелами енергії. Проєкт розрахований на 18 місяців, його вартість – близько 2 млн євро.

"Дуже важливо, що домовленості між міністрами виконуються. Цим проєктом ми розширюємо нашу співпрацю з німецькими партнерами, орієнтовану на посилення стійкості української енергетичної системи за рахунок децентралізації генерації та розподілу електричної енергії. Майбутнє - за децентралізованою системою, де споживачі зможуть самостійно виробляти, використовувати, ділитися, зберігати та контролювати чисту енергію без посередників", – зазначив заступник міністра енергетики України Ярослав Демченков під час онлайн-презентації за участю представників проєкту R2U, GIZ Україна та інших залучених організацій.

Він додав, що треба докласти зусилль, аби відновити громади за допомогою відновлюваної зеленої енергетики, особливо звертаючи увагу на сільські регіони, вугільні та ті, що зазнали найбільших руйнувань від війни. Отриманий досвід буде використаний для подальшого розширення масштабів, тиражування та створення аналогічних проектів.

У Міненерго нагадали, що за підтримки Європейської Комісії, зокрема, єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон, реалізується проєкт з оснащення будівель критичної інфраструктури сонячними панелями. Передбачається, що на першому етапі в Україну надійде 5 700 сонячних панелей по 350 Вт кожна, загальною потужністю близько 2 МВт. Сонячні панелі італійської компанії Enel будуть встановлені для потреб ключових громадських будівель та критичної інфраструктури, зокрема в українських лікарнях.

Як повідомляла "Українська енергетика", італійська компанія Enel на початку березня поточного року вирішала безоплатно передати Україні 5 700 сонячних фотоелектричних панелей 3Sun.

Подаровані сонячні фотоелектричні панелі, постачання яких має відбутись до літа 2023 року, покриють до 11400 квадратних метрів дахів різних громадських будівель в Україні. Вони будуть забезпечувати електрикою школи, лікарні та пожежні частини

Новини

26 Травня 2023

POSCO завершила будівництво заводу металообробки в Китаї

Ціни на газ у Європі можуть ненадовго впасти нижче нуля, – Bloomberg 

Виробництво морських контейнерів скоротилося до мінімуму за 13 років

Уряд розширив межі території Ізмаїльського морпорту

Україна відновила імпорт е/е зі Словаччини

ОГКХ планує поновити роботу Іршанського ГЗК

Цього року Україна спрямує на першочергове відновлення 3,3 млрд дол

Мексиканський виробник труб Forza Steel будуватиме завод у США

Розблокування портів суттєво поліпшить торговий баланс України - Головко

Україна пропонує знизити стелю цін на російську нафту

Металургійні підприємства Туреччини збільшили імпорт чавуну 

Пальне на АЗС ще трохи подешевшало

Польські залізничники пропонують відправляти з України більше руди, металів та вугілля

Уряд Нової Зеландії профінансує половину витрат на будівництво зеленого метзаводу в країні

Українські дрони вивели з ладу розвідувальний корабель РФ

УЗ отримає від Світового банку 25 млн долл на відбудову

ВСІ НОВИНИ ⇢