Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Екологія Новини ТЕК
Україна за час війни побудувала більше нових ВЕС ніж Велика Британія

Україна з початку повномасштабного вторгнення побудувала більше потужностей вітрової енергетики (114 МВт на Тілігульській ВЕС) ніж Велика Британія (1 МВт у Стаффордширі). Британські чиновники незадоволені затримками в будівництва нових вітроелектростанцій, попри обіцянки уряду послабити обмеження на наземні ВЕС, та ставлять у приклад Україну, повідомляє The Guardian.

"Це надзвичайне відкриття є жахливим звинуваченням проти [прем'єр-міністра Великої Британії] Ріші Сунака та його приголомшливої ​​неспроможності покласти край забороні берегового вітру, – сказав тіньовий міністр зі зміни клімату Ед Мілібенд. – Навіть уряди, які борються за своє виживання, можуть почати будувати інфраструктуру “чистої” енергії, необхідну для подолання кризи вартості життя, кризи енергетичної безпеки та кліматичної кризи".

Зазначається, що в країні з 2015 року діє заборона на наземні вітряні електростанції через посилення планових обмежень у рамках національної політики планування.

Хоча уряд обіцяв пом’якшити обмеження щодо наземних ВЕС, представники галузі вітроенергетики побоюються, що їхнє розгортання стримуватиметься і надалі.

В матеріалі підкреслили, що в Україні запустили 19 вітрових турбін на відстані близько 100 км від лінії фронту на Миколаївщині, в той час, як у Великій Британії – лише 2. За оцінками аналітиків, така заборона на найдешевше джерело електроенергії, коштувала британцям близько $987 мільйонів взимку 2022-2023 років.

Домогосподарства стикаються з рахунками за електроенергію, які, як очікується, залишатимуться вищими за рівень до пандемії до кінця десятиліття на тлі енергетичної кризи та російсько-української війни.

"Це просто вражає, що Україна, борючись за своє виживання, побудувала більше вітрових потужностей на суші, ніж Англія. Уряд повинен почати зі скасування заборони на нові наземні вітряні електростанції – одним розчерком пера відкриває найдешевше доступне джерело енергії”, – сказав засновник і керівник кампанії Britain Remade, яка виступає за зелене економічне зростання Сем Річардс.

Виконавчий директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що Тилігульська вітроелектростанція є символом опору України та допоможе відбудувати “зелену” країну та стати ключовим партнером в енергетичному майбутньому Європи. В матеріалі підкреслили, що з 2010 року у Великій Британії потужності відновлювальної енергетики збільшилися на 500%, що стало другий за величиною обсягом збільшення в Європі.

Лише у 2022 році в країні запустили 3790 МВт нових ВДЕ-обʼєктів. Берегові ВЕС також розвивають, якщо є підтримка місцевих громад.

Нагадаємо, у травні на Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт з 19 вітрових турбін. Потужність станції має сягнути 500 МВт, що зробить її найбільшою в Україні та Східній Європі.

Новини

3 Жовтня 2023

Через чорноморські порти Україна у вересні експортувала 50 тисяч тонн агропродукції

Чорноморські порти відновили приймання суден для експорту зерна

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢