Експерт розповів про загрози для електромереж після підриву Каховської ГЕС

Екологія Новини ТЕК
Експерт розповів про загрози для електромереж після підриву Каховської ГЕС

Унаслідок підриву росіянами дамби Каховської ГЕС та підтоплення територій особлива загроза є для комунікацій, передусім для електромереж. Про це повідомив у коментарі Українському Радіо директор аналітично-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

"Коли заливає підвали чи перші поверхи, то страждають несучі конструкції, стіни, підлога, меблі. Якщо йдеться не про хатину початку ХХ століття, то нічого з фундаментами не станеться. Можуть бути зовнішні пошкодження на стінах, можуть відійти шпалери, але якщо є цегляні стіни й бетонні фундаменти, то навряд чи станеться щось критичне. Комунікаціям є загроза, особливо електричним мережам. Водогонам і газовим трубам нічого не буде, можливо, їх доведеться продути. А от електричні контакти, де може бути окислення, це - суттєве пошкодження. Насосні станції у підвалах також можуть зазнати пошкоджень", - розповів фахівець.

Сергієнко нагадав про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях: насамперед треба вимкнути всі мережі, електрику, газ і воду. "Тому що всюди є насоси, всюди працює електрика, і якщо не вимкнути — буде коротке замикання і все просто погорить", - сказав він.

Друге — не слід забувати, що вода рано чи пізно зійде, бо вона розтікається. "Тут усе залежатиме від того, наскільки вода проникла у системи водопостачання, газопостачання, у різні насоси, інші механізми. Якщо це якісно зроблені вузли, то за певний час, коли зійде вода, треба буде їх трохи перебрати, почистити, змастити. Вода не є агресивною рідиною, але може бути якесь окислення. Відновити робочий стан усіх агрегатів — цілком реально. Чим швидше зійде вода, тим буде простіше. Наперед прогнозувати важко", - розповів директор "Інституту міста".

російські війська 6 червня здійснили підрив Каховської ГЕС. Внаслідок підриву машинної зали зсередини станцію повністю зруйновано. Через підрив водосховища є ризики підтоплення енергетичних об’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Розпочалась евакуація населення з потенційних районів затоплення.

Новини

3 Жовтня 2023

Шведське ЕКА надаватиме гарантії компаніям, які торгують з Україною

Україна зберігатиме за кордоном резервні трансформатори

Японські виробники кольорових металів очікують на збільшення обсягів виробництва

Попит на нові авто зріс: українці обирають Toyota

Три найбільші нафтогазові компанії з КНР внесено до списку міжнародних спонсорів війни

Перевезення вантажів залізницею у вересні зросли на 3%

Tata Steel завершить декарбонізацію заводу в британському Порт-Талботі за три роки

За підсумками січня-вересня випуск продукції на Запоріжсталі зріс на 32,6%

У серпні Туреччина скоротила імпорт металобрухту через слабкий попит

Україна забезпечує себе своїм газом на 90%

Україна домовилась про спрощення транзиту агровантажів до порту Клайпеди

Експорт електроенергії з України в Європу зріс у 555 разів

Укрзалізниця знизила ставки плати за використання напіввагонів

В Південно-Східній Європі скорочуються обсяги виробництва сталі

Польща ремонтуватиме українські танки

Імпорт слябів у США скоротився більш ніж на третину

ВСІ НОВИНИ ⇢