На Рівненщині збудують вітропарк потужністю 320 МВт

Екологія Новини
На Рівненщині збудують вітропарк потужністю 320 МВт

На Рівненщині у Радивилівській громаді планують у 2025 році побудувати сучасний вітропарк потужністю 320 МВт.

Парк розташовуватиметься на сільськогосподарських землях, що дозволить максимально ефективно використовувати території, та складатиметься з 54 турбіни, висотою 160 метрів з потужністю 6 МВт кожна, повідомляє ​​Рівненські новини.

Зазначається, що в громаді провели зустріч з представниками ТзОВ "Вітропарк Західний-Р", які реалізовуватимуть інвестиційний проєкт, та місцевої влади.

У заході також взяли участь місцеві підприємці та аграрії, які орендують земельні ділянки (паї), потенційно придатні для виробництва вітрової енергетики. В матеріалі підкреслили, що зустріч провели для досягнення консенсусу з подальшим підписанням Меморандуму щодо встановлення на оброблюваних земельних ділянках вітрових турбін, а також відповідних мереж та споруд.

Автори розповіли, що заплановане будівництво вітропарку триватиме 18 місяців. ВЕС зможе виробляти близько 1 мільйона МВт*год/рік. Вони наголосили, що американсько-європейський інвестиційний фонд, який інвестуватиме у будівництво вітропарку, працює за принципами світових стандартів, де враховується максимальна ефективність використання земельних ресурсів.

Землю у вітропарку можна буде обробляти на відстані метра від точки розташування вітрової турбіни. Сітка турбін плануватиметься так, щоб максимально ефективно використовувати існуючі польові проїзди.

Зазначається, що наразі ВЕС проєктується. Фахівці вивчаються найбільш ефективні локації розміщення вітрових турбін та розробляють необхідні логістичні маршрути. Ймовірно, вітропарк розширять і на сусідні громади, а саме на Почаївську та Бродівську.

В матеріалі підкреслили, що компанія забудовника зареєстрована в Радивилові, тобто громада отримає нові робочі місця, соціальні пакети для мешканців та надходження до місцевого бюджету.

Міський голова Радивилова Микола Карапетян заявив, що підвищення рівня добробуту громади є пріорітетом. А це повʼязано зі стабільними надходженнями в місцевий бюджет. Окрім того, виробництво "зеленої” енергії сприятиме енергетичній незалежності та не завдаватиме довкіллю шкоди.

Нагадаємо, на Миколаївщині запустили першу чергу Тилігульської вітрової електростанції потужністю 114 МВт з 19 вітрових турбін.

Новини

22 Вересня 2023

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

Індійська NMDC збільшить видобуток залізної руди в штаті Карнатака

Латиноамериканські металурги закликали ЄС переглянути терміни дії CBAM

Запоріжкокс продовжує капітальний ремонт коксового цеху

ВСІ НОВИНИ ⇢