Німеччина, Італія та Франція збудують військові заводи в Україні

Новини Транспорт
Німеччина, Італія та Франція збудують військові заводи в Україні

Україна веде переговори із західними збройовими компаніями щодо створення заводів на території країни, повідомив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв агентству Reuters на авіасалоні в Парижі.

Він уточнив, що йдеться про виробників із Німеччини, Італії, Франції та східної Європи. “Ми впевнені, що в найближчі кілька місяців підпишемо контрактні угоди”, – сказав Боєв.

За його словами, завдяки залученню іноземних збройових компаній до України, Київ зможе більш ефективно задовольняти власні потреби, а також розвивати свою оборонну промисловість, щоб орієнтуватися на глобальних клієнтів. Крім того, це дозволить створити робочі місця для українців.

“Для майбутнього стримування агресії буде потрібна сильна оборонна промисловість в Україні, сильні збройні сили. Ось чому ми вважаємо, що прихід міжнародних партнерів, створення виробництв та включення країни до системи безпеки вільного світу дуже важливі”, – наголосив Боєв.

У рамках паризького авіасалону заступник міністра також встановлював контакти із виробниками безпілотників. “Ми обговорювали різні рівні співробітництва. І деякі компанії кажуть, що вони готові прийти, інвестувати та виробляти безпілотники”, — повідомив Боєв, проте відмовився уточнити, про які саме компанії йдеться.

Наприкінці минулого року турецька Baykar заявила, що, як і раніше, планує завершити будівництво заводу в Україні через два роки. Відповідну домовленість було досягнуто ще до вторгнення Росії до України.

У травні президент України Володимир Зеленський заявив, що країна працює з британською оборонною компанією BAE Systems над створенням української бази для виробництва та ремонту озброєнь – від танків до артилерії. Проте угоди поки що не підписано.

Минулого місяця німецька компанія Rheinmetall створила спільне підприємство з українським державним конгломератом “Укроборонпром” для виробництва та ремонту танків у країні.

“Машини ушкоджуються, їх потрібно ремонтувати, вони підпадають під обстріл. Ми прагнемо допомогти Україні, щоб вони могли самі проводити технічне обслуговування своїх танків та виробляти запасні частини”, — говорив гендиректор Rheinmetall Армін Паппергер.

Новини

20 Червня 2025

АРМА готує продаж арештованого судна

Європа на межі економічного застою: МВФ закликає до термінових реформ

Міненерго виступає за подовження мораторію на банкрутство державних шахт ще на рік 

CBAM без зайвого тиску: малі імпортери отримали звільнення від звітності

Деякі контейнерні лінії припинили заходи в порти України через обстріли

Експорт сталевих напівфабрикатів з України скоротився на 25%

Українська промисловість і торгівля підтримують економічне зростання – ІЕД

На шляху до зеленого переходу: Сербія адаптує законодавство під європейський CBAM

Європейський виробник вапна і будматеріалів хоче побудувати завод на Закарпатті

Заборгованість за зелену енергію суттєво зменшилася: держава сплатила 86% у 2025 році

19 Червня 2025

Україна в ОБСЄ заявила про плани Росії ударити по енергетиці

Китай знімає обмеження на металобрухт: що це означає для ринку

В Україні ціни на газ зросли до найвищого рівня

АРМА зафіксувало незаконне використання арештованого заводу Медведчука

Бізнес закликає уряд скоригувати кліматичні зобов’язання України щодо викидів

Nippon Steel завершила поглинання американського виробника сталі US Steel

ВСІ НОВИНИ ⇢