Україна може стати лідером зеленої металургії у світі - експерт

Екологія Економіка Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини ТЕК Точка зору
Україна може стати лідером зеленої металургії у світі - експерт

Забезпечивши у процесі відбудови інституційну, фінансову і технологічну підтримку "зеленої" (вуглецево нейтральної) металургії, Україна має шанс стати одним зі світових лідерів галузі. Про такий висновок, зроблений за підсумками обговорення галузевих проблем у межах Лондонської конференції з відновлення, розповів на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрніформ генеральний директор групи “Метінвест” Юрій Риженков.

У центрі уваги учасників дискусії, за його словами, була представлена Україною концепція "зеленої" металургії, відбудови країни й декарбонізації галузі.

“Зараз увесь світ йде шляхом декарбонізації, виробництва “зеленої” сталі. А в України (на жаль, через війну) є можливість почати все з “чистого аркуша” і зробити все правильно. Тому металурги, виробники обладнання, а також їхні клієнти, присутні на заході, говорили про зацікавленість у тому, щоб якнайшвидше втілити такі плани. Адже це - можливість реальних змін, які за належної інституційної, фінансової і технологічної підтримки можуть вивести Україну на перші місця у світовій металургії”, - сказав Риженков.

На його переконання, іноземні партнери також розуміють: Україна обов’язково стане частиною Євросоюзу, тож потрібно відбудовувати її одразу як складову частину ЄС та європейських ланцюгів виробництва продукції. Тому вони також зацікавлені в тому, щоб скористатися перевагами, які має Україна: значними запасами залізної руди, підготовленими фахівцями, котрі вміють працювати, доступом до відновлюваних джерел електроенергії.

Усе це, заявив промисловець, допоможе нашій країні стати конкурентною на ринках ЄС у виробництві “зеленої” сталі.

Проте для цього потрібно розв’язати низку проблем - зокрема, в регуляторній та фінансовій царинах. А головне - якомога швидше перемогти у війні. Але підготовчі кроки, за висновками промисловця, можна робити вже зараз.

“Під час дискусії в Лондоні я говорив, що одна з найбільших перепон на цьому шляху - неготовність до модернізаційних змін вітчизняної регуляторної бази, особливо в енергетиці. І нам потрібно ще багато працювати, щоб повністю сформувати законодавче та нормативне підґрунтя для розбудови "зеленої" металургії. Представники влади, як ми почули, це розуміють і готові працювати над підготовкою необхідних регуляторних рішень”, - запевнив гендиректор групи “Метінвест”.

Також потрібно якнайшвидше розв’язати проблему вартості капіталу, яка зараз в Україні дуже висока. Це унеможливлює довгострокові інвестиції.

“Над цим потрібно працювати як фінансовим установам, так і українському урядові”, - зауважив Риженков.

Ще одним викликом він вважає кадрову проблему: багато працівників пішли на фронт, фахівців на виробництві не вистачає. Після перемоги вони повернуться.

“Втім, цього може виявитися недостатньо. Для успішного втілення проєктів з відновлення дуже важливо максимально повернути й українців із-за кордону”, - підсумував Риженков.

Торік виробництво сталі на підприємствах групи Метінвест скоротилося на 69% - до 2,9 млн тонн.

Це пов’язано з початком широкомасштабної військової агресії рф проти України, внаслідок чого група вирішила зупинити виробничу діяльність низки підприємств у Маріуполі, Авдіївці та Запоріжжі. Пізніше запорізькі комбінати відновили виробництво. А маріупольські МК “Азовсталь” та ММК ім. Ілліча, як відомо, були фактично стерті ворогом з лиця землі. 

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢