Науковці бачать два сценарії аварії на ЗАЕС 

Екологія Новини ТЕК
Науковці бачать два сценарії аварії на ЗАЕС 

Науковці державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки прорахували наслідки аварії на ЗАЕС за двома можливими сценаріями, про це йде мова на сторінці центру в в Facebook.

За їх словами, з 2011 року на енергоблоках ЗАЕС були впроваджені модернізації, спрямовані на запобігання та/або управління важким аваріям. До таких модернізацій належать мобільні дизель-генератори та мобільні насосні установки для підживлення парогенераторів, басейнів витримки та бризкальних басейнів. Застосування цих систем дозволяє запобігати виникненню важких аварій або суттєво збільшити запас часу на виконання дій персоналом для пом’якшення їх наслідків.

Перш за все науковці зазначили, що всі можливі варіанти розвитку подій на ЗАЕС можуть відбуватися за двома сценаріями:

-аварія з цілою захисною гермооболонкою реактора (контайнментом)

та

- аварія з відкритим контайнментом (або у випадку його відмови/пошкодження).

Згідно із першим сценарієм, Держцентр провів оцінку радіаційних наслідків аварії "Повне знеструмлення енергоблока" на майданчику ЗАЕС. Ця аварія є ідентичною до аварії, що пов’язана з втратою бризкальних басейнів (наприклад, внаслідок втрати ставка-охолоджувача). Він є найбільш несприятливим щодо розвитку аварії з втратою охолоджувальної води, що використовується для відведення тепла від ядерного палива в активній зоні реактора та в басейні витримки відпрацьованого ядерного палива.

"Результати моделювання для гіпотетичної аварії з важким пошкодженням активної зони при повному знеструмленні одного енергоблока ЗАЕС (при цілому/щільному контайнменті) вказують, що радіаційні наслідки від аварії в основному будуть обмежуватись межами санітарно-захисної зони (2,5 км навколо ЗАЕС). А це стосуватиметься здебільшого тільки персоналу ЗАЕС", - вважають науковці.

У такому разі необхідно обмежити перебування людей на відкритому повітрі у межах санітарно-захисної зони. Йодна профілактика не потрібна.

За другим сценарієм - аварія з відкритим чи пошкодженим контайнментом, також не передбачає необхідності вживати таблетовані препарати йоду чи його розчини.

"У разі аварії з відкритим (або пошкодженим) контайнментом радіаційні наслідки аварії матимуть ширшу географію і гірші наслідки. Територія забруднення залежатиме від конкретного сценарію та метеорологічних умов", - йдеться у повідомленні.

У разі такої аварії співробітники Держцентру будуть інформувати населення щодо рівня викидів, розвитку ситуації на аварійному енергоблоці та прогнозованої зони забруднення додатково.

Також повідомляється, що у разі радіаційної аварії на АЕС надійде сповіщення про надзвичайну ситуацію. Почувши сигнал тривоги, необхідно негайно увімкнути радіо, телевізор чи інтернет та послухати повідомлення від влади.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢