Для переходу всього металургійного сектора на зелену сталь потрібно 1,3 трлн долл

Екологія Новини
Для переходу всього металургійного сектора на зелену сталь потрібно 1,3 трлн долл

Керівник відділу екологічно чистої сталі компанії Primetals Technologies Олександр Флейшандерл заявив, що повна відмова від викопного палива та максимальна електрифікація є першим кроком для декарбонізації металургійної галузі.

В інтервʼю для GreenSteelWorld.com він розповів, що не існує універсального рішення для виробництва зеленої сталі і компанії мають поєднувати найкращі можливі рішення, зокрема технології для переходу на зелений водень.

Звіт Міжнародного енергетичного агентства показав, що у світовому виробництві сирої сталі домінують традиційні “брудні” способи.

Для досягнення кліматичної нейтральності галузі потрібно збільшення використання електроенергії з відновлюваних джерел та зменшити залежності від вугілля, не яке припадає близько 75% енергетичного попиту в секторі.

Флейшандерл наголосив, що термін “зелена сталь” охоплює перехід до: нульових викидів; циркулярності; мінімізації споживання води; енергоефективності; зниження рівня шуму.  За його словами, поки існує дефіцит зеленого водню пряме відновлення заліза варто проводити на основі природного газу.

Окрім того, технології вловлювання, утилізації та зберігання вуглецю (CCUS) можуть змінити правила гри, особливо в Азії. 

“До 2030 року приблизно 70% світового парку доменних печей потребуватимуть значної реконструкції. Виробники сталі на Заході розглядають можливість переходу на заводи DRI [залізо прямого відновлення] та EAF [технологія електродугової печі].

Але в Азії, зокрема в Індії, є багато нових доменних печей, які тривалий час покладатимуться на вугілля. Як наслідок, для нових активів CCUS може бути найкращим рішенням”, – сказав Флейшандерл.

Він розповів, що, наприклад, технологія LanzaTech використовує вихідні гази з доменних печей металургійних заводів або основних кисневих печей (BOF) для виробництва етанолу.

Таку речовину можна використовувати як сировину для екологічного авіаційного палива, упаковки, текстилю тощо. Іншою важливою частиною декарбонізації, за словами доктора Флейшандерля, є використання брухту, особливо високоякісного.

Окрім того, декарбонізація потребуватиме тісної співпраці та партнерства.

“За оцінками, для переходу всього сектора потрібні інвестиції в розмірі $1,3 трильйона, і державний сектор повинен виконувати більшу частину важкої роботи. Іншого виходу немає”, – сказав він.

Нагадаємо, компанія Boston Metal отримала $20 мільйонів від Міжнародної фінансової корпорації Світового банку на розробку остаточної технології виробництва зеленої сталі за допомогою електролізу без водню.

Новини

20 Червня 2025

АРМА готує продаж арештованого судна

Європа на межі економічного застою: МВФ закликає до термінових реформ

Міненерго виступає за подовження мораторію на банкрутство державних шахт ще на рік 

CBAM без зайвого тиску: малі імпортери отримали звільнення від звітності

Деякі контейнерні лінії припинили заходи в порти України через обстріли

Експорт сталевих напівфабрикатів з України скоротився на 25%

Українська промисловість і торгівля підтримують економічне зростання – ІЕД

На шляху до зеленого переходу: Сербія адаптує законодавство під європейський CBAM

Європейський виробник вапна і будматеріалів хоче побудувати завод на Закарпатті

Заборгованість за зелену енергію суттєво зменшилася: держава сплатила 86% у 2025 році

19 Червня 2025

Україна в ОБСЄ заявила про плани Росії ударити по енергетиці

Китай знімає обмеження на металобрухт: що це означає для ринку

В Україні ціни на газ зросли до найвищого рівня

АРМА зафіксувало незаконне використання арештованого заводу Медведчука

Бізнес закликає уряд скоригувати кліматичні зобов’язання України щодо викидів

Nippon Steel завершила поглинання американського виробника сталі US Steel

ВСІ НОВИНИ ⇢