Енергоатом застрахував атомні станції України від ядерного інциденту на 5 млрд гривен

Екологія Економіка Новини ТЕК
Енергоатом застрахував атомні станції України від ядерного інциденту на 5 млрд гривен

НАЕК "Енергоатом" уклало договір з ПрАТ "Страхова компанія "Перша" вартістю 146,91 млн на страхування шкоди внаслідок ядерного інциденту на всіх атомних станціях України – Запорізькій, Рівненській, Хмельницькій та Південно-Українській. Про це повідомляють Наші гроші з посиланням на дані у системі Prozorro.

Згідно з угодою, страхова сума становить 111,49 мільйонів Спеціальних прав запозичення Міжнародного валютно фонду (5,44 млрд грн за поточним курсом). Період страхування – один рік.

Ця угода розрахована на виплату компенсацій за смерть чи втрату здоров’я громадян внаслідок ядерних інцидентів. Але в угоді "Енергоатому" з "Першою" визначено, що страхове покриття відносно Запорізької атомної електростанції почне діяти лише після її звільнення від збройних формувань РФ, ліквідації наслідків присутності російських військ на території станції та отримання згоди міжнародних страхових ядерних пулів про участь у перестрахуванні ризиків по ЗАЕС.

Також в угоді вказано, що страхуванню не підлягають випадки заподіяння ядерної шкоди на будь-яких АЕС України внаслідок інциденту, який спричинений воєнними діями, збройними конфліктами, вторгненням тощо.

Подібні виключення щодо воєнних причин ядерних інцидентів діяли і в аналогічних страхових угодах "Енергоатому" у попередніх роках.

"СК "Перша" уклала угоду від імені членів об’єднання "Ядерний страховий пул": "Авеста страхування", "Брокбізнес", "Бусін", "Велта", "ВУСО", "Гардіан", "Експо страхування", "Європейський страховий альянс", "Інноваційний страховий капітал", "Каштан".

"Перша" вперше уклала таку угоду з "Енергоатомом". З 2017 року до нинішнього часу щорічні угоди вартістю від 105 млн до 203 млн грн від імені "Ядерного страхового пулу" укладала компанія "Просто страхування".

Основним акціонером ПрАТ "Страхова компанія "Перша" є Наталія Василина (40%). Це полишній президент Нотаріальної палати (у 2014-2016 роках). До 2004 року була директором Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об’єднань Мінюсту.

Ще 24% страховика належить Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України. Решта акцій пакетами менше 10% належить Сергію Василині (власник компаній "Прем’єр-альянс", "Гарант-транзит"), Мирославі Дудаш, Вірі Кіт та Тетяні Гужевській.

Новини

14 Вересня 2023

Posco планує розвинути технологію виробництва сталі із використанням водню

Адміністрація Панамського каналу може посилити обмеження на проходження водним шляхом

Американські приватні компанії інвестуватимуть у відбудову України

Україна розраховує на підтримку Словаччини в імпорті електроенергії взимку

Росія пошкодила обстрілами понад сотню об’єктів в українських портах

13 Вересня 2023

Україна втратила 3 млн тонн агроекспорту на місяць через ракетні удари по портам

Запоріжвогнетрив запустив в експлуатацію новий кран

Україна пройде зиму без блекаутів – експерт

Власник російського ММК Рашніков зазнав фіаско в європейському суді

Енергоатом збільшив виробництво електроенергії

Укрнафтобуріння запустило 88-му свердловину

Нацкомісія не підвищуватиме максимальні ціни на електроенергію для бізнесу 

Металурги ЄС працюватимуть над власним планом екологічного переходу

Іноземні трейдери закачали в українські підземні сховища 1,8 млрд куб м газу

Виробництво ракет у Росії всупереч санкціям перевищило довоєнні рівні 

ДТЕК везе вугілля з Польщі для проходження тепловою генерацією опалювального сезону

ВСІ НОВИНИ ⇢