Українці вірять лише повноцінному членству у НАТО - експерт

Новини Теми дня
Українці вірять лише повноцінному членству у НАТО - експерт

Російська агресія стала каталізатором суспільної підтримки євроатлантичної інтеграції. Про це заявив виконавчим директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати соціологічного дослідження, проведеного напередодні Вільнюського саміту НАТО з 26 травня по 5 червня.

За останніми даними КМІС, зараз 89% українців хочуть бачити Україну в складі НАТО, причому у всіх регіонах абсолютна більшість підтримують такий крок: від 79% на Сході до 93% на Заході. Тобто наразі суспільство нарешті консолідувалося з цього питання та демонструє єдиний погляд.

"При цьому чим довше триває війна, тим більше українців наполягають саме на повноцінному членстві в НАТО, а «безпекові гарантії» від інших держав виглядають менш переконливо", - заявив експерт.

При цьому для лише 18% прийнятно буде відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76% така ціна є неприйнятною. У регіональному вимірі від 67% на Сході до 81% на Заході вважають таку поступку неприйнятною для встановлення миру.

"Разом з цим ми маємо звернути увагу, що риторика західних партнерів України щодо "безпекових гарантій" як альтернативи вступу до НАТО (в т.ч. в контексті «відкладання» вступу на майбутнє) скептично сприймається українцями як з огляду на історичний досвід (Будапештський меморандум), так і з огляду на фактичні обсяги та швидкість підтримки Заходом України після широкомасштабного вторгнення", - зазначив А.Грушецький

"Можливо, надання Заходом переконливих прозорих гарантій із конкретними механізмами реалізації підвищать довіру до "безпекових гарантій". Проте наразі українці вірять лише повноцінному членству", - резюмував він.

КМІС нагадує, що якщо у випадку вступу до ЄС з 1990-х років простежувалася стала тенденція до зростання підтримки європейської інтеграції, то у випадку НАТО ситуація змінювалася значно повільніше. Напередодні Революції Гідності рівень підтримки вступу до НАТО коливався в межах лише 15-20%. Вступ до НАТО не був складовою вимог протестувальників під час Революції Гідності та до її завершення підтримка вступу до Альянсу також не зазнавала істотних змін.

Проте окупація Криму та розв’язання росією війни на Донбасі (разом із спробою дестабілізувати інші регіони) вплинула на різке зростання підтримки приєднання до НАТО. Утім, попри значне зростання підтримки вступу до НАТО, станом на 2021 рік у разі референдуму 48% підтримали б вступ, а 24% проголосували б проти вступу. При цьому зберігалася значна регіональна відмінність із значно більш скептичним ставленням на Півдні і Сході.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢