BHP і Vale судяться через збитки, завдані катастрофою в Бразилії

Екологія Економіка Металургія Новини
BHP і Vale судяться через збитки, завдані катастрофою в Бразилії

Близько 720 000 бразильців судяться з найбільшою у світі гірничовидобувною компанією BHP у зв'язку з обваленням у 2015 році греблі Фундао, що належить спільному підприємству Samarco, яким воно керує з бразильським виробником залізної руди Vale.

BHP, яка заперечує свою відповідальність, звернулася в грудні з проханням про те, щоб Vale приєдналася до справи та зробила свій внесок у відшкодування збитків у разі програшу, але Vale оскаржила юрисдикцію Високого суду Лондона. Судовий процес розпочнеться 7 жовтня 2024 року.

Vale також заявила, що вона не має прямих операцій у Великобританії, і тому Лондон не є підходящим місцем для цієї справи.

«Чи задовольнила BHP суд, що Лондон є природним форумом для суперечки? Природним форумом є Бразилія», - заявив у середу адвокат Vale Саймон Сальзедо KC.

Юристи BHP заявили, що якщо компанія буде визнана винною, то і Vale має бути притягнута до відповідальності, оскільки її відносини з Samarco з погляду володіння, контролю та знань були еквівалентні відносинам BHP.

За даними BHP, програми відшкодування збитків та компенсації, реалізовані фондом «Ренова» — схема відшкодування збитків, створена у 2016 році Samarco та її акціонерами, надали фінансову допомогу постраждалим від стихійного лиха на суму понад 6 мільярдів доларів.

Судовий процес, один із найбільших в історії англійського права, вперше розпочався у 2018 році і був відхилений через два роки, перш ніж у липні 2022 року Апеляційний суд ухвалив, що він може бути продовжений.

Клопотання BHP до Верховного суду про припинення справи без судового розгляду було відхилено у червні.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢