В територіальних водах НАТО має свторити певні сили для захисту, – експерт

Економіка Металургія Новини Точка зору Транспорт
В територіальних водах НАТО має свторити певні сили для захисту, – експерт

Вихід Кремля із зернової угоди відкрив для України кілька можливостей, таку думку висловив керівник Центру політичного аналізу Володимир Головко в ефірі 24 каналу.

«По-перше, розблокувати роботу всіх портів, а не лише трьох, які були в зерновій угоді. По-друге, повністю зняти обмеження щодо номенклатури цивільної продукції, яка проходить через порти. По-третє, щоб це була не тільки експортна, але й імпортна угода, що матиме позитивний вплив на всі сектори української економіки», – зазначив Головко, пише UAprom.

Під час ефіру голова Федерації роботодавців України Руслан Ілічов підтримав цю тезу, додавши, що ФРУ з минулого року говорить про необхідність розглядати не стільки зернову угоду, скільки розблокування всіх портів та повернення до вільного судноплавства.

Він додав, що відсутність доступу до морських перевезень негативно впливає загалом на економіку України, а не лише на агросектор.

«Страждають всі галузі, тому що до війни саме через порти здійснювалося дуже багато експортно-імпортних операцій. Якщо дивитися в розрізі конкретних галузей, яким було дуже важко компенсувати відсутність експорту через порти, то, звичайно, це металургія, це гірничо-металургійний комплекс, це кольорова металургія, трубна промисловість, хімічна промисловість, енергетика, тому що насправді там мова іде і про вугілля. Багато експортувалося будівельних матеріалів, цемент, навіть досить значну частину керамічної плитки ми вивозили через морські порти», – пояснив він.

На думку Головка, найближчим часом Росія вдаватиметься до демонстрації сили, зокрема до масованих обстрілів. Тож Україна та її союзники «мають продемонструвати характер і відповісти на це відкрите піратство відповідними військовими, військово-технічними та дипломатичними заходами».

Зокрема, Туреччина могла б використати такий важіль впливу як повне перекриття Босфору та Дарданелл для російської навігації. «Тобто не тільки, як зараз для військово-морської складової, але і повністю для зерна, для нафти та інших видів російської продукції. Я думаю, що Туреччина має застосувати цей важіль і сподіваюся, Ердоган це зробить», – зазначив експерт.

Він також нагадав, що західна частина Чорного моря є територіальними водами трьох країн НАТО – Румунії, Болгарії та Туреччини. В такому разі «треба ставити питання про створення в рамках НАТО певних сил для захисту, підкреслюю, територіальних вод країн НАТО, тобто це прямий обов’язок цього альянсу. І в тому числі захисту суден в нейтральних водах», – сказав Головко.

Новини

15 Жовтня 2024

Бізнес скаржиться на проблеми з бронюванням працівників

НКРЕКП не бачить підстав для зупинки імпорту електроенергії

Збитки екології України внаслідок російського вторгнення перевищили 2,6 трлн грн 

14 Жовтня 2024

В Китаї випущено найпотужніший у світі плавучий вітрогенератор

ArcelorMittal подав позов проти Liberty Steel 

УЗ з початку року перевезла в напрямку Польщі 3,87 млн тонн залізної руди

Китай може стати найбільшим виробником зеленої сталі

Рівнеазот відновив виробництво мінеральних добрив

Ракетні атаки ворога не вплинули на роботу морського коридору

Українські танки Leopard отримають захисні екрани від Сталевого фронту

Граничні ціни на світло потрібно скасувати або зробити на рівні з європейськими – ВДЕ

Primetals підписала контракт на будівництво нового сталеливарного заводу в Німеччині

Окупанти знов атакували портову інфраструктуру в Одеській області

Зростання цін виявилось вищим за прогноз НБУ

В енергосистемі зберігається дефіцит потужності

Україна отримала можливість зменшити виплати за держборгом перед МВФ

ВСІ НОВИНИ ⇢