Литва допоможе Україні виробляти тепло з біоенергетики

Екологія Новини
Литва допоможе Україні виробляти тепло з біоенергетики

Україна підписала Меморандум з Литовським енергетичним агентством в рамках якого партнери розроблять пропозиції щодо середньо- та довгострокові плани для відновлення енергосистеми.

Основним фокусом проєктів стане використання біоенергетики у системі централізованого теплопостачання, повідомляє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у Facebook.

Зазначається, що представники Держенергоефективності та Посольства Литви в Україні після підписання документа провели експертну зустріч. Вони обговорили напрями співпраці у сфері сталого енергетичного розвитку та збільшення використання альтернативних видів палива.

Аташе з питань енергетики Посольства Литви в Україні Лаура Пушінскайте підкреслила, що наразі Литва реалізується проєкт "Відновлення України: співпраця в енергетичній сфері".

В пресслужбі пояснили, що українсько-литовська команда працюватиме над рішеннями щодо використання біомаси для централізованого теплопостачання, зокрема за технологією високоефективної когенерації. Також планується розробка фінансових інструментів для залучення приватного сектору та підготовка проєктних пропозицій. 

"Україна має значний потенціал для розвитку біоенергетики. Ми цінуємо ініціативність Литви поділитися своїм унікальним досвідом переходу на теплову енергію з біомаси. Для українських громад, які потерпають від енерготерору з боку росії, вкрай важливо мати дієві альтернативи, які дозволять стати менш енергозалежними", – сказала директорка департаменту розвитку відновлюваної енергетики Держенергоефективності Олена Ленська.

Зазначається, що за результатами перемовин сторони:  домовилися співпрацювати у рамках фокус-груп; провести детальний аналіз стану сектору теплопостачання та можливостей переходу на біомасу;  розглянути потенційні проєкти із використанням альтернативних видів палива у громадах.

Новини

27 Вересня 2023

В українських портах залишаються заблокованими 50 суден

Розвинені країни повинні прискорити свій зелений перехід

Україна вперше пройде зиму завдяки газу власного видобутку

Обсяги експорту дизельного пального з Польщі в Україну зросли на 60%

В портах України заблоковано 50 суден

НБУ очікує значно нижчого дефіциту електроенергії цієї зими

Туреччина в серпні скоротила виробництво сталі на 3,5% 

Норвегія виділить Україні 100 млн долл, щоб пережити зиму

З українських портів вийшло 7 суден

НАТО не супроводжуватиме судна з зерном у територіальних водах України

Державний борг України зріс до 134 млрд долл

На ринку США стабілізувались ціни на г/к прокат

Британія планує інвестувати 1 млрд долл у проекти чистої енергетики в Індії

В уряді розраховують цього року зібрати більше зернових

Залізна руда досягла двотижневого мінімуму через слабкий попит

МЕА закликає до 2030 року на чверть скоротити споживання викопного палива

ВСІ НОВИНИ ⇢