Промисловість очікує погіршення економічних результатів у найближчий перспективі
Економіка Інфографіка Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини Теми дняПерегляд ціноутворення для бізнесу на ринку електроенергії, повернення на довоєнне оподаткування цін на пальне, зупинка зернового коридору, посилення обстрілів інфраструктурних об’єктів, а також значний дефіцит кваліфікованих кадрів несприятливо вплинули на очікування підприємств. Про це йдеться у щомісячному опитуванні українських підприємств, яке було проведене Національним банком.
Після чотирьох місяців оптимістичних оцінок підприємства промисловості очікують погіршення своїх економічних результатів у найближчій перспективі: Дифузійний індекс очікувань ділової активності сектору в липні опустився нижче рівноважного рівня і становив 48.2 (у червні – 51.0).
Також респонденти очікують менші обсяги нових експортних замовлень, а також погіршили свої оцінки щодо обсягів незавершеного виробництва (невиконаних замовлень): індекс – 45.0 і 44.3 відповідно (у червні – 47.1 і 48.0 відповідно). Одночасно погіршились оцінки щодо запасів сировини та матеріалів: індекс – 48.2 (у червні – 49.5).
Як відзначають у НБУ, підприємства налаштовані на подальше підвищення цін на продукцію власного виробництва на тлі вищих очікувань щодо зростання цін на сировину та матеріали: індекс – 58.0 і 32.7 відповідно (у червні – 56.1 і 35.4 відповідно).
Очікується незначне зростання обсягу виготовленої продукції: індекс – 51.6 (у червні – 56.8). Обсяг нових замовлень очікується на рівні попереднього місяця: індекс – 50.0 (у червні – 54.1). Також зберігаються негативні оцінки щодо загальної чисельності працівників: індекс – 48.0 (у червні – 49.3)
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram