Японські промисловці висловились проти СВАМ

Екологія Металургія Новини
Японські промисловці висловились проти СВАМ

Різні галузеві групи Японії критикують вимоги ЄС щодо подачі звітності у рамках механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) через побоювання, що це може розкрити конфіденційну інформацію, повідомляє Argus Media.

Нещодавно Єврокомісія оприлюднила публічні коментарі по проєкту зобов’язань щодо звітності, які будуть покладені на іноземних трейдерів під час перехідного етапу впровадження CBAM.

Механізм розпочне діяти з 1 жовтня поточного року з перехідним періодом до 31 грудня 2025-го. З 1 січня 2026 року для імпортерів з’являться фінансові зобов’язання. Початково дія CBAM охоплює імпорт цементу, чавуну та сталі, алюмінію, добрив, електроенергії та водню.

На перехідному етапі трейдери матимуть звітувати лише про попередні методи розрахунку та вбудовані викиди для імпортованих товарів CBAM без сплати фінансових коригувань.

Свої коментарі щодо процесу звітності надали різні японські галузеві групи.

У Японській діловій раді в Європі (JBCE) зауважили, що CBAM має відповідати правилам Світової організації торгівлі. Там зазначають, що існують розбіжності в процесі звітування для європейської та закордонної продукції. Зокрема, іноземні трейдери зобов’язані звітувати про викиди щокварталу та по кожному підприємству. Проте це не стосується системи торгівлі квотами на викиди ЄС (ETS), що передбачає лише щорічну звітність.

У JBCE також занепокоєні обов’язковими вимогами до звітності щодо викидів парникових газів для кожного продукту, що «потенційно може виявити дані, які можуть бути конфіденційними – ймовірно, йдеться про інформацію щодо цін і витрат. Погляди JBCE також поділяє Японська алюмінієва асоціація (JAA).

Окрім того, ґрунтовний документ із відгуками щодо CBAM подала анонімна японська бізнес-асоціація. У ньому висловлювалося побоювання, що ЄС може використати доходи від механізму для субсидування інвестицій сталеливарних компаній ЄС в екологічне виробництво.

Своєю чергою міністерство торгівлі та промисловості Японії наразі залишається обережним щодо оцінки проєкту по звітності в рамках CBAM. Представник відомства зазначив, що ще зарано робити конкретні судження, а оцінка міністерства залежатиме від того, як ЄС реалізує механізм.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢