У Китаї оговорюють структуру звітності щодо викидів

Екологія Економіка Металургія Новини
У Китаї оговорюють структуру звітності щодо викидів

Китай може вивести сталь на свій вуглецевий ринок до 2025 року, наразі у країні оговорюють структуру звітності щодо викидів, пише China Dialogue.

Національний вуглецевий ринок Китаю функціонує вже два роки, наразі охоплюючи лише енергетичний сектор. Планується, що він буде постійно розширюватися на інші галузі з інтенсивними викидами, такі як металургія, виробництво кольорових металів і будматеріалів.

На металургію припадає близько 15% викидів вуглецю у країні, що робить її найбільшим забруднювачем серед інших секторів промисловості. Виведення галузі на національний вуглецевий ринок, щоб змусити компанії включатися у процеси декарбонізації, стало б значним кроком, враховуючи кліматичні цілі Китаю. Країна прагне досягти піку викидів до 2030 року та вуглецевої нейтральності до 2060-го.

Із запланованим набуттям чинності європейського механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) китайські металурги все більше стурбовані додатковими витратами, з якими зіткнуться під час експорту до ЄС через відсутність внутрішнього ціноутворення на викиди. У промисловості поширена думка, що розширення китайського вуглецевого ринку стало б одним зі способів розв’язання проблеми.

Водночас розподіл дозволів на вуглецевому ринку залежить від точних корпоративних даних про викиди – це одна із причин, із яких першим до нього був включений енергосектор. У металургійній галузі цей облік є складнішим.

В останні роки урядові відомства видали різні вимоги, спрямовані на покращення збору базових даних у сталеливарній галузі. У 2021 році міністерство екології та навколишнього середовища доручило Китайській асоціації металургійної промисловості розробити програму розподілу дозволів для цього сектору промисловості. Також йшлося про дослідження існуючої системи моніторингу, звітності та верифікації викидів вуглецю.

У 2022-му міністерство опублікувало повідомлення, вимагаючи подання та перевірки звітів про викиди парникових газів за 2021 рік від компаній в деяких галузях, включаючи металургійну.

У червні поточного року Китайська академія екологічного планування провела робочі зустрічі щодо проєкту виведення сталеливарної промисловості на національний вуглецевий ринок. Під час них обговорювалися такі ключові питання, як межі обліку вуглецю в секторі, розподіл дозволів для різних процесів виробництва сталі та звіти про моніторинг.

Зважаючи на напрямки, яких дотримуються урядові відомства в останні роки, та оцінки експертів, програма розподілу квот на викиди вуглецю в металургії, може бути завершена до кінця 14-го п’ятирічного періоду (2021–2025 роки).

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢