ДТЕК планує інвестувати 11 млрд грн в підготовку до опалювального сезону

Новини ТЕК
ДТЕК планує інвестувати 11 млрд грн в підготовку до опалювального сезону

За підсумками цього року ДТЕК планує інвестувати близько 11 млрд грн в підготовку та проходження опалювального сезону. Про це повідомив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, через атаки, пошкодження, руйнацію і окупацію енергетичних об’єктів ворогом, цьогоріч енергосистемі не буде доступна значна частина потужностей і резервів, які були своєрідною «подушкою безпеки» для минулої найскладнішої зими.

«Це – черговий масштабний виклик для енергетиків, для держави, для кожного українця. Щоб пройти майбутню зиму, ми в ДТЕК Енерго готуємося завчасно – щонайменше останні пів року. І готуємося посилено – вдень та вночі», - повідомив Салєєв.

За його даними, у березні – липні цього року в компанії реалізували 9 планових ремонтів енергоблоків ТЕС. Ще 7 зараз у процесі. Ці планові ремонти необхідні, бо після підвищеного навантаження на теплову генерацію минулої зими обладнання потрібно підготувати до подібного режиму роботи і майбутнього опалювального сезону. Всього до кінця року планують відремонтувати 27 енергоблоків. В ці ремонти ДТЕК Енерго вже інвестував майже 2 млрд гривень. За підсумками року компанія планує вкласти 3,5 млрд гривень, що на 60% більше минулорічних інвестицій.

За словами Салєєва, посилено готуються до зими і шахтарі компанії. Попри війну у січні – липні їм вдалося ввести в роботу 15 нових вугільних лав. Ще 12 лав заплановано ввести до кінця року. Інвестиції компанії в український вуглевидобуток за підсумками року компанія планує збільшити вдвічі – до понад 7 млрд грн. Як зазначає Салєєв, це дозволить забезпечити українські ТЕС необхідними для надійної роботи обсягами палива та працювати на максимумі в найближчий осінньо-зимовий період.

«Загалом до кінця року у планові ремонти ТЕС і підготовку лав – по суті ключові аспекти підготовки до ОЗП – ми плануємо інвестувати близько 11 млрд гривень. Цього було б більше ніж достатньо в «нормальних» умовах підготовки. Але всі ми пам’ятаємо, що минулого року, особливо з жовтня, енергетика – була ціллю ворога №1. Тільки ТЕС ДТЕК були атаковані більше 40 разів, три чверті з цих атак припали на останню осінь-зиму. Відновлення потрібно масштабне, руйнування колосальні», - зазначив Салєєв.

Він відзначив, що завдання зараз – не тільки проводити планову стандартну роботу, а й якнайшвидше відновлювати пошкоджені ворогом потужності. Через пошкодження від атак на кінець минулого осінньо-зимового періоду були недоступні 1,4 ГВт потужностей теплової генерації ДТЕК. На їх відновлення потрібно щонайменше 7 млрд грн.

«Треба розуміти, що ніхто не був готовий до таких атак. Самостійно залучити подібний додатковий ресурс в умовах війни і розпалу підготовки до зими жодна енергетична компанія не спроможна. Тому важливу роль тут відіграє державна підтримка – урядова кредитна програма відновлення ТЕС і ТЕЦ по аналогії з «5-7-9», - розповів Салєєв.

Новини

22 Вересня 2023

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

Індійська NMDC збільшить видобуток залізної руди в штаті Карнатака

Латиноамериканські металурги закликали ЄС переглянути терміни дії CBAM

ВСІ НОВИНИ ⇢