У Раді пропонують радикально скоротити строки зміни цільового призначення землі

Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини
У Раді пропонують радикально скоротити строки зміни цільового призначення землі

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №9627, прийняття якого дозволить змінювати цільове призначення землі орієнтовно за 1,5 місяці. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Він нагадав, що кожен підприємець, який намагався вирішити цю проблему, стикався з корупцією, бюрократією та непрогнозованими строками. Власник землі сільськогосподарського призначення, який вирішив побудувати на ній промислове підприємство, змушений витрачати на це 1-3 роки життя та нервів.

"В умовах війни та у період відновлення економіки після Перемоги в України не буде такої розкоші: роками годувати корупціонерів для вирішення простої, по суті, задачі, яку можна вирішити за місяці. Люди, які хочуть створити робочі місця для своєї держави, мають бути в пріоритеті", - підкреслив Д.Кисилевський.

Він підкреслив, що згідно законопроекту зміна цільового призначення землі відбуватиметься на підставі висновку уповноваженого органу містобудування та архітектури місцевої ради щодо можливості розміщення запланованого об’єкту без обовʼязкової вимоги щодо розроблення містобудівної документації та документації із землеустрою.

"З середини 2022 року така спрощена процедура вже діє для релокованих підприємств, мультимодальних терміналів, портів на Дунаї, житла для ВПО, інженерно-комунікаційних мереж, об'єктів дорожньо-транспортної інфраструктури. Тепер ми розширюємо її дію на обʼєкти промисловості та енергетики", - нагадав нардеп.

Крім того спрощена процедура стосуватиметься земель за межами населених пунктів, щодо яких ще немає розробленої містобудівної документації.

"Документ, який буде підставою для зміни цільового призначення землі, буде також особливим видом містобудівних умов та обмежень, що дозволить починати проектування об’єкту будівництва, - підкреслює політик. - Цим ми ліквідовуємо для корупціонерів можливість гальмувати чи зупиняти створення нового промислового підприємства"

За його словами, спрощена процедура діятиме на період воєнного стану та протягом 5 років після його припинення. "Ця ініціатива є одним з елементів Плану розвитку переробної промисловості в Україні. В цьому ж пакеті рішень мої ініціативи щодо страхування воєнних ризиків, компенсації капітальних інвестицій через податки, розвиток індустріальних парків, локалізація при публічних закупівлях", - резюмував Д.Кисилевський.

Новини

22 Вересня 2023

U.S. Steel зупинить останню діючу домну на меткомбінаті Granite City

Експорт конструкційних труб зі США впав на 1,5%

УДП возитиме зерно з Середнього Дунаю до порту Констанца

У II кварталі ВВП України збільшився на 19,5% у порівнянні з минулорічним показником

Перевалка залізної руди у порту Риги за 8 місяців зменшилась на 63%

Нацполіція підозрює посадових осіб Полтавського ГЗК в незаконному використанні корисних копалин

Укренерго заборгувало Гарантованому покупцеві 30 млрд грн

У липні цього року імпорт залізної руди до Туреччини знизився на 12,2%

ArcelorMittal закриє домни на ремонт

Tesla планує збудувати в Індії завод з виробництва акумуляторів

У грудні країни-члени ЄС обговорять членство України в ЄС

Чверть українських видобувних компаній стягуватимуть з рф збитки за шкоду активам

Енергетики відновили роботу пошкодженого ракетною атакою об’єкта

За тиждень бензин на заправках подорожчав на грівню

Індійська JSW Steel продає свої вугільні шахти у США

Дві філіппінські компанії інвестують 2 млрд долл у виробництво нікелю

ВСІ НОВИНИ ⇢