Сі Цзіньпін заявив про стійкість китайської економіки

Економіка Новини
Сі Цзіньпін заявив про стійкість китайської економіки

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що китайська економіка є стійкою і основи її довгострокового зростання залишаються незмінними.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у його зверненні до учасників бізнес-форуму БРІКС у Йоганнесбурзі, яке зачитав міністр торгівлі КНР Ван Веньтао.

«Китайська економіка має сильну стійкість, величезний потенціал та велику життєздатність і цього року зберегла імпульс відновлення та зростання», - зазначив Сі.

За його словами, Китай має кілька явних економічних переваг, серед яких надвеликий споживчий ринок, повноцінний промислово-виробничий комплекс, а також велика кількість висококваліфікованої робочої сили та приватних підприємців.

Зауваживши, що за останнє десятиліття на Китай припало понад 30 відсотків річного зростання світової економіки, китайський лідер сказав: «Гігантський корабель китайської економіки продовжуватиме розсікати хвилі та рухатися вперед».

Як відомо, західні економічні експерти й аналітики вказують на ряд індикаторів, що можуть сигналізувати про уповільнення постковідного відновлення другої за величиною економіки світу.

Серед них називають триваючий спад на ринку нерухомості, низькі споживчі витрати населення та стрімке зростання кредитування, спричинене зусиллями уряду стимулювати економічну активність у країні на фоні триваючого втручання держави в економіку й продовження неринкових практик влади.

Як повідомлялось, Центральний банк Китаю минулого тижня несподівано знизив ключову ставку вдруге за три місяці, що свідчить про нарощення владою зусиль із пом’якшення монетарної політики, аби прискорити темпи відновлення економіки після жорстких антиковідних обмежень.

Аналітики припускають, що Центробанк таким кроком міг мати намір підтримати слабкий сектор нерухомості, проте така зміна ставок збільшила розрив у прибутковості з іншими великими економіками, зокрема Сполученими Штатами, створюючи більший тиск на юань і ризикуючи відтоком капіталу.

Цього року китайський юань уже втратив близько 5% стосовно долара і став однією з найгірших азіатських валют, через що прибутковість 10-річних державних облігацій Китаю знизилася до 2,56%, найнижчого рівня з травня 2020 року.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢