США та ЄС розробляють нові торгові обмеження на постачання сталі з Китаю та інших країн Азії

Економіка Металургія Новини
США та ЄС розробляють нові торгові обмеження на постачання сталі з Китаю та інших країн Азії

Європейський союз та США спільно розробляють нові торгові обмеження на постачання сталевої продукції з Китаю та інших країн Азії, повідомляє Bloomberg.

Ці обмеження можуть бути введені в рамках Угоди зі сталі та алюмінію (GSA), проект якої ЄС та США обговорюють з 2021 року.

Як уточнює Bloomberg із посиланням на неназвані джерела, точний список країн, чию продукцію буде обкладено новими тарифами, ще не затверджено. Відомо лише, що там точно опиниться Китай. США та ЄС давно прагнуть послабити свою економічну залежність від Китаю, що, ймовірно, і стало ґрунтом для зародження ідеї ухвалення торгових тарифів.

При цьому в липні 2023 р. з'явилася інформація, що переговори щодо затвердження GSA пов'язані з рядом проблем і протиріч. Дослідницький інститут Bruegel повідомляв, що у США та ЄС надто різне ставлення до декарбонізації в цілому та декарбонізації металургійної галузі зокрема.
Головною проблемою, на думку експерта Bruegel Девіда Клейманна, є очевидне прагнення США нав'язати ЄС свої умови на шкоду європейським виробникам. Переговори щодо GSA мають завершитися у жовтні 2023 р., проте не відомо, чи зможуть США та ЄС домовитися. Також не відомо, чи буде вжито заходів щодо азіатської сталевої продукції поза рамками GSA, якщо переговори будуть провалені.

Агентство Argus повідомляє, що металургійні компанії ЄС зацікавлені в обмеженні імпорту сталі з країн Азії та вважають нинішню торговельну політику Єврокомісії надто м'якою. Високі ціни на сировину та електроенергію, вуглецевий податок та обмеження щодо торгівлі на спотовому ринку для місцевих виробників знижують їхню конкурентоспроможність.

Європейським металургійним компаніям доводиться постачати продукцію на невигідних умовах або навіть зупиняти потужності. Все це, як повідомляє Argus, відбувається на тлі нарощування постачання гарячекатаного прокату з Тайваню, В'єтнаму, Індонезії та Єгипту. Також свою присутність на європейському ринку збільшує Південна Корея, яка експортує до ЄС, переважно холоднокатаний прокат і гарячеоцинковану сталь.

Частково вирішити цю проблему має механізм CBAM, проте він почне діяти лише з 2026 року. При цьому механізм поширюватиметься і на європейські компанії.

Новини

30 Вересня 2023

Велика Британія розпочинає новий нафтогазовий проект у Північному морі

У січні-серпні іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 7,1%

Туреччина підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів на 20%

Болгарія використовуватиме російську нафту до кінця жовтня 2024 року

Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба

29 Вересня 2023

Через сім років Україну реально візьмуть у ЄС, якщо темп реформ буде збережено - голова ЄС

Тарифи на комунальні послуги до кінця опалювального сезону залишаться без змін

Загальні викиди в металургії Китаю зросли на 5,2%

Україна отримає від Швейцарії 110 млн дол на розмінування

Мінекономіки планує відновити економіку після того як повернуться біженці з ЄС 

Франція та Україна уклали низку угод щодо співпраці у галузі ВПК

Україна може стати лідером у зеленій металургії - Соболев

Світове виробництво автомобілів збільшилось на 12%

Автогаз на заправках подорожчав майже на 2 гривні

Індійська KIOCL призупинила роботу на заводі з виробництва окатків

Рудник Ярославського запустив виробництво на шахті ім. Фрунзе

ВСІ НОВИНИ ⇢