Європарламент прийняв директиву про скорочення викидів CO2 на 14,5%

Екологія Новини
Європарламент прийняв директиву про  скорочення викидів CO2 на 14,5%

Депутати Європарламенту проголосували за резолюцію про збільшення частки відновлюваної енергії в загальному енергетичному балансі країн-членів до 42,5% до 2030 року.

Документ передбачає, що держави ЄС повинні прагнути збільшити частки зеленої енергії у своєму енергетичному балансі до 45%, повідомляє Power Technology.

Зазначається, що резолюція є частиною європейського плану REPowerEU, який запустили у відповідь на повномасштабне російське вторгнення в Україну.

В матеріалі підкреслили, що резолюція також має прискорити процедури видачі дозволів на зелені електростанції та адаптацію існуючих.

Країнам-членам рекомендовано не брати 12-ти місячний або більший період для ухвалення нових ВДЕ-проєктів, якщо їх будуватимуть в "зонах використання відновлюваних джерел".

Навіть за межами таких областей процес затвердження не повинен перевищувати 24 місяців. В Power Technology розповіли, що резолюція також передбачає скорочення викидів парникових газів на 14,5% до 2030 року від транспортного сектору.

Для цього, необхідно збільшити частку передового біопалива та відновлюваного палива небіологічного походження, зокрема водню.

Євродепутати також заявили, що країни-члени повинні встановити індикативні цілі щодо нових або інноваційних технологій відновлюваної енергетики щонайменше для 5% нововстановлених ВДЕ-потужностей та мати обов’язкову структуру для транскордонних енергетичних проектів. Вони наполягають на більш суворих критеріях використання біомаси, щоб гарантувати, що ЄС не субсидує нестабільні практики. Збирання біомаси має здійснюватися без негативно впливу на ґрунти та біорізноманіття.

“Ця директива є доказом того, що Брюссель може бути небюрократичним і прагматичним. Ми визначили відновлювані джерела енергії як головний суспільний інтерес, спрощуючи процес їхнього затвердження. Наша увага охоплює енергію вітру, фотоелектричну енергію, гідроенергію, геотермальну енергію та приливні течії. Біомаса з деревини буде класифікуватися як відновлювана енергія”, – сказав Євродепутат Маркус Піпер.

Він додав, що у блоці діятиме принцип "позитивного мовчання", тобто інвестиції вважатимуться схваленими за відсутності адміністративного відгуку. Нагадаємо, очільник Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль заявив, що світ перебуває на початку кінця ери викопного палива.

Новини

28 Вересня 2023

ЄБРР долучиться до фінансування розмінування українських земель

В Україні ввели в роботу ще один енергоблок ТЕС

Чехія планує націоналізувати газотранспортну систему країни 

Чверть українців наразі без роботи - опитування

США за підсумками серпня скоротили імпорт сталі до 2,28 млн ​​тонн

Металурги Бразилії закликають уряд підвищити імпортні мита на сталь

Японія у серпні збільшила імпорт коксівного вугілля

Китай скоротив викиди на підприємствах із потужностями 330 млн тонн на рік

УЗ розвиває експортні шляхи до Молдови та Румунії

В Німеччині дали добро на створення оборонного підприємства в Україні

Українці більш позитивно оцінюють стан справ в економіці

До українських ПСГ закачують газ більше 40 іноземних компаній

Внаслідок ворожих обстрілів пошкоджена ТЕС на півдні країни

Переговори про членство України в ЄС можуть розпочатись в грудні

Не дивлячись на війну будівельний бізнес в Україні зріс на 43%

Німецька хімічна промисловість перебуває на межі краху

ВСІ НОВИНИ ⇢