ЄС може стати залежним від китайських літій-іонних акумуляторів, як і від російської енергетики – Reuters
Економіка НовиниЄвропейський Союз до 2030 року може стати таким же залежним від Китаю щодо літій-іонних акумуляторів і паливних елементів, як він був залежним від Росії щодо енергоносіїв до війни в Україні, якщо не вживе рішучих заходів. Про це пише Reuters.
Зазначається, що через непостійний характер відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна або вітрова, Європі знадобляться способи зберігання енергії, щоб досягти своєї мети – нульових викидів вуглекислого газу до 2050 року.
«Це призведе до стрімкого зростання попиту на літій-іонні батареї, паливні елементи та електролізери, який, як очікується, збільшиться від 10 до 30 разів у найближчі роки «, – пише видання.
Хоча ЄС має сильні позиції на проміжних і складальних етапах виробництва електролізерів, займаючи понад 50% світового ринку, він значною мірою залежить від Китаю у виробництві паливних елементів і літій-іонних акумуляторів, які мають вирішальне значення для електромобілів.
За даними Єврокомісії, у 2021 році, за рік до російського вторгнення в Україну, ЄС отримував з Росії понад 40% загального обсягу споживання газу, 27% імпорту нафти та 46% імпорту вугілля.
Припинення більшості закупівель енергоносіїв з росії спричинило ціновий шок в ЄС і сплеск споживчої інфляції, що змусило Європейський центральний банк різко підвищити процентні ставки, що стримує економічне зростання.
«Подібний сценарій може розгорнутися і в цифровому технологічному просторі «, – пише Reuters. «Прогнози свідчать, що попит на цифрові пристрої, такі як датчики, дрони, сервери даних, обладнання для зберігання даних і мережі передачі даних, різко зросте в цьому десятилітті».
На китайські заводи припадає 54% світового виробництва електромобілів.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram