Уряд ще не вирішив чи зростуть тарифи на електрику в наступному році

Економіка Новини ТЕК
Уряд ще не вирішив чи зростуть тарифи на електрику в наступному році

Уряд не планує підвищувати тарифи на електроенергію для побутових споживачів до кінця опалювального сезону. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє прес-служба міністерства.

Глава Міненерго нагадав, що до кінця грудня 2023 року діє положення про покладання спецзобов’язань на ринку електроенергії (ПЗГ) для забезпечення населення доступною електроенергією. “І ми продовжуватимемо дію ПСО до кінця опалювального сезону. Тому питання підвищення тарифів навіть не обговорюється”, – наголосив глава Міненерго.

Галущенко запевнив, що енергосистема України повністю готова до проходження осінньо-зимового періоду. “Єдиний фактор, який може вплинути на відключення електропостачання, – це атаки ворога. Ми робимо все, щоб такі відключення, якщо вони будуть наслідком атак, були короткостроковими. Для цього вже напрацьовано величезну кількість рішень, які ми зазнали і минулої зими, і зараз ми їх модифікували для того, щоб максимально забезпечити споживачів електроенергію”, – розповів міністр.

Він нагадав, що в Україні триває наймасштабніша за всю історію Незалежності ремонтна кампанія на енергооб’єктах. У її межах до початку опалювального сезону планується завершити ремонт та відновлення об’єктів генерації та передачі.

“Щодо ресурсів — ми будемо забезпечені всім необхідним як вугіллям, так і газом. Через високі температури протягом останніх двох місяців літа запаси вугілля на складах дещо впали, але вже зараз укладено відповідні контракти, в тому числі на імпорт, і вугіллям у необхідному обсязі ми будемо повністю забезпечені”, — пообіцяв Галущенко.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів з 1 червня підвищив тариф на електроенергію для населення майже вдвічі – до 2,64 грн за кВт-год. Він діятиме до 31 грудня. За словами Міністра енергетики Германа Галущенка, після підвищення тарифу середня сума у платіжці за електроенергію для однієї родини зросте орієнтовно на суму до 250 гривень.

Крім того, з метою покриття дефіциту увечері з 1 липня в Україні підвищили максимальні ціни на електроенергію (“прайс-кепи”) на 19:00-23:00 на 80% – до 7200 грн/МВт-год. У період з 23:00 до 7:00 (мінімальне навантаження в енергомережі) вони підвищені з 2000 до 3000 грн за МВт-годину, або на 50%, з 7:00 до 19:00 (максимальне навантаження) – з 4000 до 3000 грн. 5600 грн./МВт-год, або на 40%.

У результаті середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії на ринку “на добу вперед” (РДН) у липні зросла на 23,5% – до 3669,87 грн за МВт-годину, порівняно з 2971,41 грн за МВт-годину у червні .

Новини

30 Листопада 2023

Ціни на руду наступного року можуть зрости до 150 дол/тонну

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

ВСІ НОВИНИ ⇢