На заході України збудують три нові свердловини

Економіка Новини ТЕК
На заході України збудують три нові свердловини

Державне ПАТ “Укрнафта” будує три нові свердловини на заході України як за допомогою власних бурових верстатів, так і залучаючи підрядників із відповідним досвідом, йдеться у прес-релізі компанії.

“Зараз монтується буровий верстат наших партнерів із ТОВ “БК “Горизонти”, відібраних за прозорою тендерною процедурою. Спочатку цим обладнанням буритимуть свердловину №32, потім – №34 на Верхньомасловецькому родовищі”, – зазначив директор “Укрнафти” Сергій Корецький.

Уточнюється, що мета свердловини №32 — розвідка покладів стрійських відкладень, а потім, залежно від геологічних результатів цієї свердловини, буритимуть №34, яка має пройти глибше, — до покладів мініліту.

Згідно з релізом, далі спорудження ще однієї свердловини — №33 — теж до стрійських відкладень, але для цього вже буде використано інший буровий верстат.

Уточнюється, що власні бурові верстати компанії теж зайняті: два працюють над новими свердловинами на сході та заході, а ще один буритиме бічний ствол — фактично нову свердловину у старій — на півночі України.

ПАТ “Укрнафта” – найбільша нафтовидобувна компанія України, володіє 87 спеціальними дозволами на видобуток вуглеводнів, веде діяльність на сході та заході України. Наприкінці червня компанія оголосила тендер на спорудження трьох похилих свердловин на Верхньомасловецькому родовищі очікуваною вартістю робіт — 184 млн. грн. (без ПДВ). Нові об’єкти мають бути прийняті в експлуатацію до 30 червня 2024 року. Нові свердловини мають відкрити перспективні поклади у межах відкритого у 2000 році родовища. Загалом на Верхньомасловецькому родовищі планується побудувати чотири нові свердловини у 2023 році та ще п’ять — у 2024 році. Це будуть як похилі, так і горизонтальні свердловини.

“Укрнафта” в 2023 році планує збільшити видобуток нафти на 5,8% (на 0,077 млн. тонн) порівняно з минулим роком – до 1,447 млн. тонн, газу – на 0,3% (на 0,003 млн. куб. м), до 1 04 млрд куб. м.

Компанія також є оператором національної мережі АЗС із 537 станцій, з яких діють 456. Компанія реалізує комплексну програму відновлення діяльності та оновлення формату автозаправних станцій своєї мережі. З лютого 2023 року “Укрнафта” випускає власні паливні талони та карти “NAFTAКарта”, що реалізуються юридичним та фізичним особам через ТОВ “Укрнафта-Постач”.

Найбільшим акціонером “Укрнафти” є НАК “Нафтогаз України” з часткою 50% +1 акція. 5 листопада 2022 року ставка Верховного головнокомандувача ЗСУ прийняла рішення про передачу державі частки корпоративних прав компанії, які належали приватним власникам, якою зараз управляє Міноборони. У листопаді 2022 року директором компанії призначено Корецького.

Новини

30 Листопада 2023

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

ВСІ НОВИНИ ⇢