Профспілки вимагають встановити мінімальну зарплату в Україні на рівні 9,2 тис

Економіка Новини
Профспілки вимагають встановити мінімальну зарплату в Україні на рівні 9,2 тис

Профспілки наполягають на підвищенні мінімальної зарплати в Україні на 2024 рік до фактичного прожиткового мінімуму з урахуванням прогнозного рівня інфляції. Про це йдеться у заяві Федерації профспілок.

За попередніми розрахунками профспілок, прожитковий мінімум 2024 року становитиме 9257 грн. Тоді як мінімальна зарплата наступного року, згідно з проектом держбюджету, становитиме 8 тис гривень.

“Проектом Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” знову передбачено занижені розміри основних державних соціальних стандартів та гарантій”, – йдеться у заяві.

Як вважають у профспілках, економічні умови, що складаються в Україні, дозволяють здійснити підвищення “мінімалки”, яке б відповідало принаймні прожитковому рівню.

“Бізнес поступово адаптується до війни, прибуток чинних українських банків у січні-липні 2023 року склав 83,2 млрд грн, що у 24,5 разу більше, ніж за аналогічний період минулого року (3,4 млрд грн). Економіка” поставлена на військові рейки” і працює на Перемогу, кожен працівник робить свій внесок у її наближення”, – наголошується у заяві.

У профспілках нагадують, що невідповідна оплата праці ще кілька років тому призвела до критичного відтоку кваліфікованих кадрів з України. А війна ще більше посилила ці тенденції, коли мільйони українців виїхали за кордон.

“Ще до поширення коронавірусу ми спільно зазначали, що нестача кваліфікованих робочих рук є одним із ключових бар’єрів для динамічного розвитку нашої держави. Невже зараз, коли сотні тисяч українських робітників пішли на фронт захищати країну, що залишилися працюють на межі своїх сил, а мільйони членів їх сімей виїхали за кордон, ми не усвідомлюємо, що низькі зарплати сьогодні – це неповернення наших із вами співвітчизників завтра?”, – йдеться у заяві.

У профспілках нагадують, що мінімальну заробітну плату вже заморожували на 2023 рік, і досі вона залишається на рівні жовтня 2022 року – 6700 грн. Посадовий оклад працівника 1-го тарифного розряду було заморожено взагалі на рівні грудня 2021 року – 2893 грн. Було також призупинено індексацію грошових доходів населення.

Тоді як прожитковий мінімум для працездатних осіб у цінах у серпні цього року вже склав 8015 грн.

Новини

24 Листопада 2023

Міненерго заявило про подолання дефіциту електроенергії

Китай закликає профільних гравців ринку не завищувати ціни на залізну руду

Вартість експорту чорних металів із Єгипту зросла на 65%

У жовтні зростання економіки України прискорилося до 10%

За 10 місяців іспанські металурги скоротили виробництво сталі на 4,6% 

Українські поставки становлять 40% від обсягу перевалки у порту Констанца

Україна запропонувала Польщі відкрити додаткові пункти пропуску порожніх вантажівок

Liberty Steel не відновила виробництво чавуну

Південнокорейська SeAH Steel постачатиме нафтогазові труби до ОАЕ

Ситуація з наявністю автогазу на заправках лишається напруженою

Китайський експорт сталі залишиться високим у 2024 році

Контейнерний ринок постраждає через боротьбу з викидами

Туреччина з початку року скоротила імпорт руди на 16%

Міненерго перевірить ТЕС через аварійний ремонт енергоблоків 

В Укртрубопромі заявили про ризик зупинки заводів з середини грудня через блокаду західних кордонів

Імпорту електроенергії недостатньо для покриття дефіциту

ВСІ НОВИНИ ⇢