Європейську металургію чекає спад – Worldsteel

Економіка Металургія Новини
Європейську металургію чекає спад – Worldsteel

Британська консалтингова компанія Macquarie прогнозує на 2023 р. скорочення виробництва сталі в Європі на 2,3% порівняно з попереднім роком. За даними Worldsteel, за перші вісім місяців поточного року в країнах ЄС було виплавлено 85,7 млн. т, що на 9,8% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Проте Macquarie заявляє, що змінила свій колишній прогноз у бік погіршення.
Британська компанія повідомляє про настання рецесії у ЄС у третьому кварталі поточного року. За її оцінками, у промисловому виробництві посилюється спад. Гальмування відбувається і у сфері послуг.

Значення індексу Purchasing Managers Index (PMI) в європейській промисловості впало нижче мінімальних показників попереднього економічного спаду 2011-2012 рр. На думку Macquarie, найближчими місяцями може статися подальше зниження. Це негативно позначиться обсягах видимого споживання сталевої продукції.

Німецька асоціація машинобудівників VDMA також зазначає погіршення галузевих показників. За її даними, за перші сім місяців 2022 р. виробництво галузі збільшилося на 1,7% порівняно з аналогічним періодом річної давності, але кількість нових замовлень впала на 14%.
Ще одним прикладом посилення спаду в європейській індустрії стало повідомлення австрійської компанії Voestalpine про закриття до кінця року підприємства з випуску особливих видів дроту в м. Фюрстенфельд. Воно з 2012 р. спеціалізувалося на виробництві дроту для сонячної енергетики та електронної промисловості. Але перенесення глобальних потужностей з виготовлення сонячних панелей до Китаю та зростання тарифів на електроенергії в ЄС з 2021 р. зробило австрійське підприємство безнадійно збитковим.

Згідно з прогнозами Macquarie, у четвертому кварталі 2023 р. ціни на металобрухт у Європі слабко зміняться в порівнянні з третім, але залізна руда і коксівне вугілля подешевшають. Це дозволить зменшити втрати європейських металургів від зниження цін на прокат. У 2024 р., як зазначають Macquarie та VDMA, сталеливарна галузь може відновити зростання від низької бази. Проте тривалість і глибину спаду у світовій економіці, викликаного високими відсотковими ставками та наслідками антиросійських санкцій, поки що важко оцінити.

Новини

29 Листопада 2023

Індія розпочала процес продажу деяких стратегічних родовищ корисних копалин

Вартість імпорту сталі до Туреччини знизилася на 17%

ОГТСУ представив проект реверсу Трансбалканського газопроводу

Україна виконала майже всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС 

Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Україна потребує міжнародної допомоги у захисті довкілля

Французький BNP Paribas не фінансуватиме проекти з видобутку вугілля для металургії

Прокладання євроколії до Львова коштуватиме 1,8 млрд грн

Китай хоче знизити залежність від імпорту ЗРС

Укренерго закликає до економії у зв’язку з збільшенням споживання

Україна працює над створенням системи торгівлі викидами парникових газів

Канада ввела ретроспективне мито на турецьку арматуру

Металургійні підприємства Польщі скоротили виробництво сталі на 17,5%

Єврокомісія не бачить ризиків для фермерів ЄС від української продукції 

Каметсталь завершує капітальний ремонт повітронагрівачів доменних печей

Польські міністри шукають вихід, як розблокувати кордон з Україною

ВСІ НОВИНИ ⇢