5 країн Європи чинять опір зеленому переходу

Екологія Економіка Новини
5 країн Європи чинять опір зеленому переходу

В країнах Європи негативний вплив політики щодо боротьби зі зміною клімату та захисту навколишнього середовища починає руйнувати екологічну програму ЄС. Країнами з найбільш масштабними “зеленими війнами” стали Велика Британія, Німеччина, Італія, Нідерланди та Польща, повідомляє Reuters.

Велика Британія

Прем’єр-міністр Ріші Сунак заявив, що в країні відкладуть заборону на продаж нових бензинових автомобілів і цілі щодо опалення до 2035 року. Однак Велика Британія, попри звинувачення у помʼякшенні кліматичних цілей, залишається відданою зеленому переходу.

Сунак зазначив, що країна може дозволити собі повільніші дії, адже що вона вже досягла значного прогресу. Проте британські консультанти з питань клімату заявили, що країна робить недостатньо для досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.

Підприємства скаржаться на слабкі місця в інвестиційному середовищі Великої Британії, зокрема на непослідовну прихильність до енергетичного переходу.

Окрім того, законодавчі зміни завадили розвитку наземних і морських вітрових установок.

Німеччина

Міністр охорони навколишнього середовища Роберт Хабек заявив, що Німеччина на невизначений термін призупинить плани щодо більш жорстких стандартів ізоляції будівель. Бізнес-спільнота скаржилася на занадто високу вартість заходів, адже будівельний сектор знаходиться в “депресії”.

В матеріалі підкреслили, що у вересні нижня палата парламенту Німеччини прийняла законопроєкт про поступову відмову від нафтових і газових систем опалення. Консерватори розкритикували документ як занадто дорогий, а екологи – як недостатньо сильний.

Ці суперечки призвели правлячу коаліцію до краху. А ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини”, яка заперечує антропогенні причини зміни клімату, набрала більшої політичної сили.

Італія

Уряд Італії відкинув низку ініціатив ЄС, спрямованих на озеленення економіки, стверджуючи, що місцевий бізнес не може дозволити собі реалізацію цілей перехідного періоду.

Країна вимагає від Євросоюзу: пом’якшити директиву щодо підвищення енергоефективності будівель; переписати плани поступової відмови від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння; поставити під сумнів прагнення скоротити промислові викиди.

Зазначається, що Італія відстає від графіка досягнення цілей декарбонізації до 2030 року. Водночас уряд заявив, що хоче використати гроші ЄС на інвестиційну програму вартістю близько $20,1 мільярда для зміцнення електричних і газових мереж та екологізації економіки.

Нідерланди

В матеріалі розповіли, що на тлі протестів проти екологічної політики уряду партія BBB (Фермерський громадянський рух) посилила позиції та перемогла на регіональних виборах у березні. BBB заснували у 2019 році на противагу планам уряду різко скоротити забруднення азотом на фермах. “Якщо BBB досягне значних здобутків, це може поставити нідерландську політику щодо обмеження викидів азоту на курс зіткнення з ЄС”, – пояснили у Reuters.

Польща

Зазначається, що уряд Польщі протягом тривалого часу був консервативним щодо екологічної політики.

Однак на тлі майбутніх виборів подало до Суду ЄС на Єврокомісію через:

-заборону авто з двигунами внутрішнього згоряння;

-збільшення цілі блоку щодо скорочення викидів;

-скорочення безкоштовних квот на викиди вуглецю;

-втручання у так зване національне управління лісами.

“Зіткнувшись із тиском шахтарських профспілок, Польща також відклала план щодо скорочення своєї залежності від вугілля, знизивши статус майбутнього оновлення енергетичної політики до просто “консультації”, – додали в матеріалі.

Нагадаємо, італійський уряд відмовляється від низки ініціатив, спрямованих на екологізацію економіки, зокрема щодо припинення фінансування міжнародних проектів з викопного палива.

Новини

30 Листопада 2023

Vale не зможе уникнути позову про катастрофу на Маріанській греблі

У листопаді Україна отримала 2 млрд дол зовнішнього фінансування

Понад 160 суден пройшли українським морським коридором

Гарантований покупець за 11 місяців сплатив виробникам зеленої енергії 27 млрд

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

ВСІ НОВИНИ ⇢