Аудитори виявили порушення на підприємствах ВПК на 6 млрд грн

Машинобудівництво Новини
Аудитори виявили порушення на підприємствах ВПК на 6 млрд грн

У Державній аудиторській службі заявили, що виявили зловживань недоброчесних виробників озброєння на 6 мільярдів гривень і результати перевірок не призведуть до зупинки виробництва критично важливого озброєння. Про це повідомляє пресслужба ДАСУ.

У відомстві зазначили, що з початку війни виявили зловживань на 6 млрд гривень, які недоброчесні виробники, виконавці державних контрактів в сфері оборони, хотіли вивести з бюджету країни. 

“Держаудитслужба виявила численні порушення, коли недоброчесні виробники створили різноманітні схеми, аби незаконно витягнути з державного бюджету мільярди гривень. Це неприпустимо! Фактично це мародерство під час війни, яке виробники прикривають патріотичними гаслами. Уся інформація про відповідні порушення була передана правоохоронним органам”, – заявила голова ДАСУ Алла Баласаєва.

В ДАСУ запевнили, що висновки аудиторів щодо прибутків оборонних виробників “жодним чином не призведуть до  зупинки виробництва критичних видів озброєння, включаючи кілька ракетних комплексів”.

Очільниця Держаудитслужби повідомила, що наразі відомство проводить ревізію КБ “Луч” за зверненням правоохоронних органів. Попередній аудит підприємства поводився 10 років тому.

“КБ “Луч” є виконавцем окремої ракетної та протиракетної програми, що окремо фінансується Урядом. Тому висновки, зроблені Держаудитслужбою в рамках аудиту Міноборони ніяким чином не впливають на наявність фінансових ресурсів КБ “Луч” як виконавця програми. 

Тож будь-які заяви, що дії Держаудитслужби впливають на розробку ракет, є маніпулятивними. Та й згідно закону ми можемо лише фіксувати можливі порушення та надавати рекомендації якомога швидше усунути виявлені недоліки”, – додала Баласаєва.

Також керівниця Держаудитслужби відкинула звинувачення про начебто перешкоджання оборонним підприємствам у можливості отримувати прибутки. “Ми працюємо виключно в межах закону.  Є відповідні постанови Кабміну, які дали зелене світло виробникам оборонного сектору. Всі звинувачення щодо відсутності прибутку – зняті. Прибуток включається до контрактів, починаючи з липня 2023 року, коли Кабінетом Міністрів України було ухвалено постанову”, – зазначила глава ДАСУ.

Новини

30 Листопада 2023

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

Іспанський виробник сортового прокату підняв ціни на всю продукцію

ВСІ НОВИНИ ⇢