Україна може стати світовим лідером з виробництва діоксиду титану
Економіка Металургія НовиниУкраїна є однією з шести країн світу з родовищами титанових руд, причому тутешні поклади — це близько 20% світових запасів, але країна неефективно використовує своє унікальне положення у світі, торгуючи переважно сировиною з мізерною доданою вартістю, хоча могла б бути лідером із виробництва діоксиду титану, який широко використовується у промисловості. Про це пише у своєму матеріалі для ZN.UA розповів вчений Iнституту економіки та прогнозування НАН України Володимир Хаустов.
Він зазначає, що інвестиції для виробництва діоксиду титану значно менші, ніж для інших напрямів, включаючи металевий титан, оскільки витрати на отримання одиниці діоксиду титану невисокі й не потребують створення великих інфраструктурних об’єктів. Таким чином строки створення виробництв невеликі, особливо за наявності власної сировини є швидка можливість реалізувати замкнений цикл виробництва — від добування сировини до отримання кінцевої продукції у вигляді лаків, фарб, косметичних препаратів і будматеріалів.
Хаустов наводить, що діоксид титану як білий пігмент широко використовується у целюлозній, лакофарбовій та автомобільній промисловості, у виробництві синтетичних волокон, гумових виробів, пластмас, термостійкого та оптичного скла, білої емалі, керамічних діелектриків тощо.
«Це поза сумнівом один із найбільш використовуваних матеріалів у світі. Якщо розглядати весь ринок титанової продукції, то частка діоксиду титану у ньому становить 90–95%», – підкреслює фахівець.
Він зауважує, що, наприклад, Китай, який є світовим лідером-виробником діоксиду титану, на більшості своїх підприємств використовує технології, розроблені ще у СРСР українськими фахівцями.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram