Завдані Росією збитки довкіллю України перевищили 55 мільярдів євро 

Екологія Новини
Завдані Росією збитки довкіллю України перевищили 55 мільярдів євро 

Загальні збитки довкіллю внаслідок російської агресії сьогодні складають понад 2 трлн грн, або 55,6 млрд євро. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму виступі на міжнародному форумі United for Justice. United for Nature.

Шмигаль додав, що половина з цих збитків – через забруднення повітря від лісових пожеж, ракетні атаки, горіння нафтопродуктів. Забруднення земель – понад 980 млрд грн, водойм – 60 млрд грн.

“Теракт Росії на Каховській греблі став наймасштабнішим актом екоциду за останні 70 років. За даними Міндовкілля, загальні збитки лише від цього теракту перевищують 146 млрд грн (3,8 млрд євро). Без води опинилися зрошувальні системи сільгоспугідь, на яких вирощувалося близько 2 млн тонн зерна на рік. Це 70% від експортованого Україною зерна до Африки у 2022 році”, – сказав Шмигаль.

За його словами, потенційно замінованими вважаються понад 174 тис. квадратних кілометрів території України. Понад 3 млн га лісу уражено війною. Шмигаль підкреслив важливість компенсації збитків за рахунок конфіскованих російських активів.

“На Саміті Ради Європи у Рейк’явіку запроваджений Міжнародний реєстр збитків унаслідок війни, який також містить і екологічну складову. Це перший елемент компенсаційного механізму. Загалом він матиме три складові: реєстр збитків, комісія з розгляду заяв і компенсаційний фонд. Важливо, щоб фонд наповнювався саме за рахунок конфіскованих російських активів. Тоді принцип “Росія заплатить” буде втілений у життя”, – зауважив Шмигаль.

Україна продовжує обраховувати та верифікувати збитки, завдані довкіллю війною. Саме для цього, за словами прем’єр-міністра, в межах Формули миру президента Володимира Зеленського діє Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни. Першим результатом цієї групи, на його думку, має стати проєкт екологічного договору, що створить умови для надійного захисту довкілля, припинення екоциду та виплати репарацій.

Новини

30 Листопада 2023

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

ВСІ НОВИНИ ⇢