Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Економіка Новини ТЕК
Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

В Інституті енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA) заявили, що приблизно 21% обсягів російського СПГ, що прямує до Європейського Союзу, є перевалкою, яка не включена в офіційні дані про імпорт і тому ігнорується політиками ЄС.

За останні півтора року ЄС збільшив імпорт російського СПГ, оскільки зараз блок купує значно більше російського СПГ, ніж це було до вторгнення в Україну.

На відміну від російської нафти, російський газ не є забороненим і не під санкціями в Європі. Але в той час як трубопровідне постачання газу з росії сповільнилося, Європа збільшила імпорт СПГ, у тому числі СПГ з росії.

Але ЄС має на меті бути незалежним від російського імпорту викопного палива до 2027 року, як це передбачено в плані REPowerEU.

Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон у вересні заявила, що Європейський Союз повинен поступово припинити імпорт СПГ з росії.

Дані, проаналізовані IEEFA, показують, що з усього російського СПГ, отриманого Бельгією та Францією в період з січня по вересень 2023 року, 37% було перевантажено, більшість з яких пішла на ринки поза ЄС.

«Перевантажені вантажі, що надходять на термінали СПГ в Європі, часто не включаються в офіційні дані про імпорт і тому ігноруються політиками», — написала в аналізі Ана Марія Джаллер-Макаревич, провідний енергетичний аналітик європейської команди IEEFA.

Найбільшими імпортерами російського СПГ є Іспанія, Бельгія та Франція, але частина вантажів перевантажується з криголамів на СПГ-судна, а потім відправляється на інші ринки, в тому числі в Азію.

Наприклад, аналіз IEEFA показав, що за перші дев’ять місяців 2023 року обсяг СПГ з російського експортного заводу «ямал СПГ», який надійшов на бельгійський термінал Зебрюгге, майже вдвічі перевищував обсяг імпорту Ямал СПГ на термінал. Це тому, що Зебрюгге все ще дозволяє перевалку ямал СПГ, на відміну від Нідерландів, які припинили пропонувати послуги з перевалки російського СПГ, і Великобританії, яка взагалі заборонила російський імпорт палива, зазначає IEEFA.

Бельгія шукає шляхи вирішення проблеми перевалки, не ставлячи під загрозу безпеку європейських поставок, повідомив Financial Times речник бельгійського міністерства енергетики.

Новини

20 Грудня 2023

Видобуток залізної руди в Китаї зріс на 7,1%

Україна залучила грант 150 млн євро від ЄС

ЄС та США домовилися призупинити торговельну війну до березня 2025 року

Українські металурги не встигають підготуватись до СВАМ через війну

Метінвест планує побудувати прокатний завод в Італії

У грудні Україна виробила понад 50 тисяч FPV-дронів

Українська економіка у листопаді зросла на 4%

У ремонт вийшли одразу чотири блоки ТЕС та одна ТЕЦ 

Стабільні тарифи держмонополій пришвидшать темпи відновлення промисловості – Біленький

Попит на нержавіючу сталь в США залишиться практично незмінним

Укрнафта збільшує видобуток нафти

Частка продукції ГМК в структурі перевезень УДП у 2024 році може зрости більш ніж вдвічі

Євросоюз знайшов альтернативи російському газу 

Німеччина купуватиме норвезький газ 15 років

В напрямку портів Великої Одеси суттєво збільшилась кількість вагонів

Німеччина у листопаді скоротила виробництво сталі на 2,4% 

ВСІ НОВИНИ ⇢