Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

Економіка Новини ТЕК
Понад 20% російського СПГ, імпортованого ЄС, перепродається за кордон

В Інституті енергетичної економіки та фінансового аналізу (IEEFA) заявили, що приблизно 21% обсягів російського СПГ, що прямує до Європейського Союзу, є перевалкою, яка не включена в офіційні дані про імпорт і тому ігнорується політиками ЄС.

За останні півтора року ЄС збільшив імпорт російського СПГ, оскільки зараз блок купує значно більше російського СПГ, ніж це було до вторгнення в Україну.

На відміну від російської нафти, російський газ не є забороненим і не під санкціями в Європі. Але в той час як трубопровідне постачання газу з росії сповільнилося, Європа збільшила імпорт СПГ, у тому числі СПГ з росії.

Але ЄС має на меті бути незалежним від російського імпорту викопного палива до 2027 року, як це передбачено в плані REPowerEU.

Комісар ЄС з енергетики Кадрі Сімсон у вересні заявила, що Європейський Союз повинен поступово припинити імпорт СПГ з росії.

Дані, проаналізовані IEEFA, показують, що з усього російського СПГ, отриманого Бельгією та Францією в період з січня по вересень 2023 року, 37% було перевантажено, більшість з яких пішла на ринки поза ЄС.

«Перевантажені вантажі, що надходять на термінали СПГ в Європі, часто не включаються в офіційні дані про імпорт і тому ігноруються політиками», — написала в аналізі Ана Марія Джаллер-Макаревич, провідний енергетичний аналітик європейської команди IEEFA.

Найбільшими імпортерами російського СПГ є Іспанія, Бельгія та Франція, але частина вантажів перевантажується з криголамів на СПГ-судна, а потім відправляється на інші ринки, в тому числі в Азію.

Наприклад, аналіз IEEFA показав, що за перші дев’ять місяців 2023 року обсяг СПГ з російського експортного заводу «ямал СПГ», який надійшов на бельгійський термінал Зебрюгге, майже вдвічі перевищував обсяг імпорту Ямал СПГ на термінал. Це тому, що Зебрюгге все ще дозволяє перевалку ямал СПГ, на відміну від Нідерландів, які припинили пропонувати послуги з перевалки російського СПГ, і Великобританії, яка взагалі заборонила російський імпорт палива, зазначає IEEFA.

Бельгія шукає шляхи вирішення проблеми перевалки, не ставлячи під загрозу безпеку європейських поставок, повідомив Financial Times речник бельгійського міністерства енергетики.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢