Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Екологія Економіка Новини
Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

За даними Міжнародного енергетичного агентства, країни в усьому світі повинні подвоїти свій прогрес у сфері енергоефективності, щоб досягти глобальних кліматичних цілей до 2050 року.

Глобальне підвищення ефективності є ключовим для скорочення викидів, особливо на тлі зростання глобального попиту на електроенергію, повідомляє Bloomberg.

“Кліматичні амбіції світу залежать від нашої здатності зробити глобальну енергетичну систему набагато ефективнішою”, — сказав виконавчий директор МЕА Фатіх Біроль.

В МЕА наголосили, що якби у США все освітлення перевили на світлодіодну технологію, це б дозволило заощадити достатньо енергії для живлення 3 мільйонів електромобілів на рік

Зазначається, що на кліматичному саміті COP28 США та ЄС намагатимуться досягти угоди щодо потроєння потужностей відновлюваних джерел енергії та подвоєння енергозбереження до 2030 року.

Викиди залишаються недостатніми для обмеження глобального потепління до цілі Паризької угоди на 1,5°C порівняно з доіндустріальним рівнем.

В МЕА заявили, що щорічне підвищення енергоефективності має зрости з 2% у 2022 році до понад 4% у середньому до 2030 року. У 2023 році глобальна енергоємність покращилася лише на 1,3%, частково через відновлення деяких енергоємних секторів і бурхливий попит на кондиціонери.

В Агенстві додали, що подвоєння підвищення енергоефективності може створити мільйони нових робочих місць у таких сферах, як модернізація будинків і встановлення теплових насосів. Це також може скоротити глобальні викиди вуглецю більш ніж на 7 мільярдів тонн, що еквівалентно всім викидам від транспортного сектору.

“Заходи з енергоефективності вже набули більшого поширення, а потреба в покращенні в глобальному масштабі маскує значні досягнення на національному рівні, – заявили в МЕА. – Європейський Союз, наприклад, має намір опублікувати покращення на 5% цього року після досягнення 8% у 2022 році”.

Нагадаємо, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип “енергоефективність перш за все” в енергетичній та неенергетичній політиці.

Новини

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

ВСІ НОВИНИ ⇢