123 країни підписали Декларацію про потроєння потужностей ядерної енергії

Екологія Економіка Новини ТЕК
123 країни підписали Декларацію про потроєння потужностей ядерної енергії

На кліматичному саміті COP28 21 країна з чотирьох континентів підписали Декларацію про потроєння потужностей ядерної енергії до 2050 року. Таке рішення відіграватиме ключову роль для досягнення кліматичної нейтральності та обмеження глобального потепління до 1,5°C, повідомляє Міністерства енергетики США.

Зазначається, що декларація передбачає спільну роботу для досягнення мети потроєння потужностей атомної енергетики в усьому світі до 2050 року.

А також заклик акціонерів міжнародних фінансових установ заохочувати включення атомної енергетики в політику кредитування енергетики.

В повідомленні розповіли, що до угоди доєдналися такі країни: США; Болгарія; Канада; Чехія; Фінляндія; Франція; Гана; Угорщина; Японія; Республіка Корея; Молдова; Монголія; Марокко; Нідерланди; Польща; Румунія; Словаччина; Словенія; Швеція; Україна; Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ); Велика Британія.

В UN News повідомили, що на саміті також 123 країни підписали Декларацію про клімат і здоров’я. Вона визнає необхідність для урядів захищати громади та готувати системи охорони здоров’я до боротьби з кліматичними наслідками для здоров’я, такими як сильна спека, забруднення повітря та інфекційні захворювання.

Декларація охоплює низку сфер діяльності, пов’язаних із кліматом і здоров’ям, зокрема: створення більш стійких до клімату систем охорони здоров’я; посилення міжсекторального співробітництва для зменшення викидів; максимізація користі для здоров’я від кліматичних заходів; збільшення фінансування рішень щодо клімату та здоров’я.

“Незважаючи на те, що кліматична криза є кризою здоров’я, COP27 пройшов без серйозного обговорення здоров’я”, – сказав генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я доктор Тедрос Адханом Гебрейесус.

Він наголосив, що стан здоров’я навколишнього середовища, підвищення рівня моря, лісові пожежі, хвилі спеки та танення льодовиків безпосередньо впливає на здоров’я людини.

Очікується, що між 2030 і 2050 роками зміна клімату спричинить десятки тисяч додаткових смертей на рік лише через недоїдання, малярію, діарею та тепловий стрес.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів повідомило, що на COP28 також оголосили про низку нових фінансових зобов’язань щодо клімату та здоров’я, включаючи зобов’язання:

-Глобального фонду у розмірі $300 мільйонів для підготовки систем охорони здоров’я;

-Фонду Рокфеллера – $100 мільйонів для розширення масштабів рішень щодо клімату та здоров’я;

-уряду Великої Британії – до 54 мільйонів фунтів стерлінгів.

“Ця подія має історичне значення, демонструючи співпрацю та рішучість у створенні стійкого майбутнього в умовах кліматичної кризи”, – підкреслили у повідомленні.

Нагадаємо, понад 60 країн домовилися підтримати угоду ЄС, США та ОАЕ щодо потроєння використання відновлюваної енергії до 2030 року та відмови від використання вугілля.

Новини

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

ВСІ НОВИНИ ⇢