Україна очікує до 2030 року скоротити викиди метану на 30%

Екологія Економіка Новини Теми дня
Україна очікує до 2030 року скоротити викиди метану на 30%

Україна презентувала звіт про декарбонізацію енергосектору до 2050 року та попередню версію Національного плану з енергетики та клімату (НПЕК) на 2025-2030 роки під час панельної дискусії у рамках заходів кліматичної конференції ООН СОР 28. Про це йдеться у повідомленні Мінекономіки.

«До 2030 року ми очікуємо, що 27% складатимуть відновлювані джерела енергії у кінцевому споживанні енергії, на 30% відбудеться скорочення викидів метану, і ми поступово відмовлятимемось від використання вугілля до 2035 року. Наразі ми ще обговорюємо інші амбітні цілі та будемо раді представити їх у першому проєкті НПЕК у грудні 2023 року – січні 2024 року», – розповів заступник міністра економіки Олексій Соболев.

Міністр енергетики Герман Галущенко нагадав, що у межах COP28 Україна та ще понад 20 країн приєдналися до декларації про об’єднання зусиль щодо потроєння обсягів використання ядерної енергії у світі. Український урядовець підкреслив важливість цих намірів для України, де атомна генерація навіть після окупації найбільшої атомної станції – Запорізької АЕС – продовжує виробляти понад 55% електроенергії в країні.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець зауважив, що в основі зеленого відновлення України та досягнення нульового рівня викидів має бути кліматична політика, яка є невіддільною складовою усіх секторальних планів відбудови. За словами Стрільця, наразі відомство напрацьовує кліматичне законодавство, яке створить основу для кліматичного врядування.

Під час панельної дискусії також йшлося, що наразі головна ціль – підняти стійкість української енергосистеми, збільшити її децентралізацію та провести діджиталізацію. Країна потребуватиме великих інвестицій, щоб реформувати сектор, проте може стати енергетичним хабом у майбутньому.

Новини

20 Грудня 2023

Німеччина купуватиме норвезький газ 15 років

В напрямку портів Великої Одеси суттєво збільшилась кількість вагонів

Німеччина у листопаді скоротила виробництво сталі на 2,4% 

Канада збільшує виробництво залізорудного концентрату

Нафтогаз взяв під контроль всі облгази Фірташа 

У США не голосуватимуть за допомогу Україні в цьому році

Потребу у зовнішній допомозі на наступний рік вдалось зменшити на 3,7 млрд дол

Зеленський сподівається на розблокування українсько-польського кордону

Україна отримає від ЄІБ 100 млн дол на проекти відновлення

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

ВСІ НОВИНИ ⇢