Учасники кліматичної конференції підписали угоду про відмову від викопного палива

Екологія Економіка Новини ТЕК
Учасники кліматичної конференції підписали  угоду про відмову від викопного палива

Учасники кліматичної конференції COP28 підписали історичну угоду, яка вперше зобов’язала світ відмовитися від усіх видів викопного палива. Таке рішення є важливим маркером у глобальному напрямку руху до низьковуглецевої енергетичної системи, повідомляє TIME.

Зазначається, що фінальна угода також передбачає потроєння використання відновлюваних джерел енергії та подвоєння рівня підвищення ефективності до 2030 року.

Також на COP28 домовилися про створення фонду з подолання втрат і шкоди від зміни клімату. В матеріалі підкреслили, що фінальну угоду привітали представники США та ЄС.

Домовленості блокували країни ОПЕК, зокрема Саудівська Аравія та росія. “Угода закликає країни швидко відвести енергетичні системи від викопного палива справедливим і впорядкованим способом, кваліфікація, яка допомогла переконати скептиків.

Згідно з угодою, країни також мають зробити свій внесок у глобальні перехідні зусилля, замість того, щоб бути прямо змушеними зробити цей зсув самостійно”, – розповіли у TIME.

Зазначається, що хоча угода не містить положень щодо поступового припинення використання викопного палива, вона відкриває нові можливості. Адже на жодному попередньому саміті не ухвалювали відмову від нафти та газу. Тепер швидкість відмови від викопного палива встановлюватимуть інвестори, споживачі та національні уряди.

Окрім того, на конференції 50 нафтогазових компаній домовилися про скорочення викидів потужного парникового газу метану від власних операцій до 2030 року майже до нуля. В матеріалі додали, що на COP26 у Глазго світ домовився про поступову відмову від вугілля.

Однак протягом двох років його споживання продовжує зростати. Вірогідність обмеження глобального потепління на рівні 1,5°C стає все меншою.

Проте угода COP28 є важливим маркером у глобальному напрямку руху до низьковуглецевої енергетичної системи. За словами представниці Німеччини Дженніфер Морган, угода COP28 надішле інвесторам сигнал про майбутнє енергетичних ринків.

Учасниця конференції від Самоа Анна Расмуссен попередила, що пункт про відмову від викопного палива зосереджується виключно на енергетичних системах, а не на економіці в цілому.

На її думку, пункт про уловлювання та зберігання вуглецю є кроком назад і може дозволити країнам продовжувати спалювати вуглеводні.

Також країни можуть сприйняти положення про перехідні види палива як підтримку довгострокового використання природного газу.

Варто зазначити, що аналітики BloombergNEF оцінили успішність COP28 на 3,8 із 10, що на 2,2 бала нижче загальної оцінки конференції в Глазго у 2021 році.

Адже навіть якщо всі поточні обіцянки будуть виконані, країни все ще не на шляху до обмеження потепління до 1,5°C або навіть 2°C. Наразі планета перебуває на шляху до потепління на 2,1–2,8°C, однак без цих зусиль потепління сягнуло б 4°C.

Новини

23 Травня 2024

Російський Норнікель не буде виплачувати дивиденди через санкції

Світове виробництво DRI у квітні скоротилось на 2,6%

Держава планує підвищити окремі податки для наповнення бюджету

Спікер ВР поки що скептично ставиться щодо економічного бронювання від мобілізації

Виробництво сталі в Італії скоротилось на 10,6% 

Видобуток залізної руди в Китаї зріс на 14%

Anglo American відхилила третю пропозицію про поглинання від BHP

Вартість відбудови в Україні складає понад $480 млд

Рада директорів US Steel висловилась за продаж компанії японській Nippon Steel

Залізна руда подорожчала до максимуму за три місяці

Recycling Solutions у 2023 році майже наполовину збільшила постачання гранульованого шлаку до ЄС

Запоріжсталь завершив капремонт домни №2,

Зелена енергетика рятує українців від відключень електрики вдень

У минулому році VESCO сплатила до бюджету понад 155 млн грн

Інвестиції в енергетику прискорить страхування від воєнних ризиків та вирішення боргової кризи – експерт

Україна збільшить обсяги експорту через порти Балтії

ВСІ НОВИНИ ⇢