ЮМЗ: ефективність у сільському господарстві

Новини
ЮМЗ: ефективність у сільському господарстві

Ефективність тракторів ЮМЗ у сільському господарстві залежить від їхньої експлуатаційної надійності, яка у свою чергу визначається якістю обслуговування та ремонту, а також професіоналізмом механізаторів. До речі, багато українських механізаторів прагнуть купити б/у трактор ЮМЗ на українському маркетплейсі з продажу нової та вживаної с/г техніки AGRO.RIA.  Тут гарний вибір тракторної техніки за цінами від власників. Надійності цієї 40-річної техніки позаздрять багато сучасників. 

Короткий опис історії ЮМЗ та їх місце в сучасній агротехніці

Не просто так сімейство ЮМЗ плутають з білоруськими МТЗ – саме мінські інженери допомогли запустити виробництво своїм колегам із Дніпропетровська. Завод було закладено ще 1944 року, після звільнення міста. Тільки називався він одразу не так, а ДАЗ.

Спочатку на виробництві планувалося налагодити збирання вантажівок ГАЗ-51. Нагадаємо, що цю модель стали випускати серійно 1946 року, хоча перші досвідчені екземпляри з’явилися ще до початку Другої світової війни.

Не зовсім зрозуміло чому, але від випуску ГАЗ-51 на Дніпропетровському автозаводі відмовилися. Очевидно, країні більше потрібні були важчі вантажівки. Так на ДАЗ розпочали складання ЗІС-150.

У 1951 році було вирішено, що Радянському Союзу потрібні якісні вантажівки, з якими краще впораються підприємства повного циклу. Водночас Холодна війна вимагала розробки нової зброї. Так, ДАЗ перетворився на військове підприємство, увійшовши до складу виробничого об’єднання «Південний машинобудівний завод».

Смішно, але знамениті дніпропетровські трактори, що з’явилися 1953 року, випускалися як побічна продукція для прикриття. Щодо колишнього ДАЗ, то підприємство офіційно назвали Державний союзний завод № 586. Секретний, звичайно ж.

Першим трактором нового підприємства став МТЗ-2, що випускається з 1954 до 1958 року. Як уже зрозуміло за назвою, це модель із білоруських деталей.

У 1958 році з’являється МТЗ-5, розроблений спільно інженерами заводу №586 та МТЗ. Хоча він пізніше називався ЮМЗ-5, коли підприємство перейменували, але продавався під брендом «Білорусь». Це робилося все з тією ж метою конспірації військового виробництва.

МТЗ-5 затримався на конвеєрі до 1972 року. За 6 років до цього виробник розробив на шасі власну модель ЮМЗ-6. Перші зразки з’явилися 1966 року. Трактор випускався невеликими партіями. Повномасштабне серійне виробництво розпочалося у 1970 році.

Технічні характеристики

Технічні характеристики тракторів ЮМЗ залежать від моделі та комплектації, але загалом вони мають такі параметри:

  1. Двигун – дизельний, чотиритактний, з рідинним охолодженням та турбонаддувом. Потужність двигуна варіюється від 60 до 120 л. залежно від моделі.
  2. Коробка передач – механічна, синхронізована чи безступінчаста гідромеханічна. Кількість передач – від 8 до 24 вперед та від 2 до 8 назад.
  3. Роздавальна коробка – дозволяє перемикати режими роботи трактора: задній привод, повний привід або повний привод із блокуванням диференціала.
  4. Гідравлічна система – забезпечує підйом та опускання навісного обладнання, а також регулювання його положення та зусилля. Також гідравліка використовується для керування кермовим механізмом та гальмами.
  5. Колісна формула – 4×2, 4×4 чи 6×4 залежно від моделі. Діаметр коліс – від 0,8 до 1,5 м. Ширина коліс – від 0,3 до 0,6 м.

Інновації та технологічні рішення у тракторах ЮМЗ

Трактори ЮМЗ можуть оснащуватись власниками інноваційними технологічними рішеннями:

  1. Гідростатична трансмісія, яка дозволяє регулювати швидкість та напрямок руху трактора без зчеплення та перемикання передач.
  2. Електронна система керування двигуном, яка оптимізує роботу двигуна залежно від навантаження та умов експлуатації.
  3. Система автоматичного контролю тиску в шинах, яка підтримує оптимальний тиск у шинах залежно від типу поверхні та швидкості руху.
  4. Система активного кабрування кабіни, яка компенсує качки кабіни під час руху нерівною місцевістю і підвищує комфорт оператора.
  5. Система телематики, яка дозволяє моніторити стан трактора, його місцезнаходження, витрату палива та інші параметри через спеціальний додаток на смартфоні чи комп’ютері.


Підсумок технічних особливостей та переваг тракторів ЮМЗ

Трактор ЮМЗ – це надійна та маневрова силова агро техніка, що має попит у сільському господарстві під час виконання різних видів робіт. Трактори ЮМЗ відрізняються високою тяговою продуктивністю, стійкістю до навантажень та невибагливістю до якості палива. Вони агрегатуються з різноманітними сільгоспмашинами: плуги, культиватори тощо. 

Трактори ЮМЗ – це результат багаторічного досвіду та співпраці з провідними світовими виробниками обладнання та комплектуючих. Вони відповідають найвищим стандартам якості та екологічності.

Новини

20 Травня 2024

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

Нікель суттєво здорожчав через заворушення у Новій Каледонії

Британська Liberty Steel вирішує, що робити з трьома своїми заводами

ВСІ НОВИНИ ⇢